REKLAMA
REKLAMA

ZS Nr 3 – kierunek Irlandia

SANOK / PODKARPACIE. W Zespole Szkól nr 3 staje się zwyczajem, że dzięki projektom Erasmus+ w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego najlepsi uczniowie klas trzecich odbywają swoją praktykę zawodową w Irlandii.

Dlatego też, już w styczniu przyszłego roku 25 uczniów wyjedzie do Sligo, 20 tysięcznego miasteczka w północno-zachodniej Irlandii.

1

Tym razem realizowany będzie projekt pt. „Praktyki zagraniczne kluczem do kariery na europejskim rynku pracy”. Jego celem jest po pierwsze odbycie przewidzianych podstawą programową dla klas trzecich praktyk zawodowych w firmach irlandzkich, następnie pogłębienie znajomości języka angielskiego technicznego oraz nabycie kwalifikacji społecznych. W rezultacie poprzez poznanie innej kultury pracy, nacechowanej empatią dla pracownika, przyszły absolwent ma nie być zależny od pracodawców oferujących nisko płatne zajęcia, ale będzie gotów do migracji do miejsc oferujących pracę zgodną z jego aspiracjami i kwalifikacjami.

3

W wyjeździe będą uczestniczyli uczniowie reprezentujący wszystkie nauczane w szkole kierunki: technicy informatycy, mechatronicy, elektrycy, technicy mechanicy o specjalności obróbki skrawaniem oraz technicy pojazdów samochodowych. Należy podkreślić, że wyjazd jest w całości finansowany ze środków programu Erasmus+ i nie dość, ze uczestnicy mają zapewniony darmowy przejazd i pobyt, to jeszcze otrzymują spore kieszonkowe.

irlandia

Zapewnieniem odpowiednich warunków pobytu oraz organizacją miejsc pracy zajmie się nasz partner – Your International Training. Zapewni on wszystkim uczestnikom pobyt u irlandzkich rodzin goszczących oraz program kulturalny. W znalezieniu odpowiednich firm nieocenioną pomoc udzieliła lokalna izba przemysłowa Sligo Chamber of Commerce and Industry, dzięki której część mechatroników będzie poznawała linie produkcyjne w jednej z największych irlandzkich firm przemysłu mleczarskiego – Aurivo.

2

Jednakże oprócz pracy ważną część wyjazdu stanowić będzie poznawanie Irlandii, jej historii, kultury i geografii. Będą temu służyły weekendowe wycieczki do okolicznych atrakcji. O ile styczniowa pogoda pozwoli (odpowiednik polskiego października) spojrzymy na ocean z nad krawędzi klifu, wejdziemy na majestatyczny szczyt Ben Bulben, górujący nad miastem, a może nawet odwiedzimy oddaloną tylko o 30 km Irlandię Północną.

Na pewno, tak jak dla 80 osób z Zespołu Szkół Nr 3, które w ramach projektów Erasmus+ już poznały Irlandię, będą to niezapomniane, pełne wrażeń 4 tygodnie.

Artykuł sponsorowany

02-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook