REKLAMA
REKLAMA

Kolejne niewybuchy znalezione w Bieszczadach. Dwa pociski z czasów II wojny światowej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W poniedziałek 20 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach zabezpieczali teren, gdzie znaleziono dwa pociski z czasów II wojny światowej. O znalezieniu niewybuchów poinformował strażników granicznych mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

Dwa pociski dużego kalibru, znajdowały się w rejonie góry Kopa Bukowska przy szlaku zrywkowym. Funkcjonariusze SG natychmiast zawiadomili patrol rozminowania z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, który usunął niewybuchy. W najbliższym czasie zostaną one zdetonowane na poligonie

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału już kilkukrotnie otrzymywali informacje o znalezieniu przez turystów lub lokalnych mieszkańców groźnych niewybuchów. M.in. we wrześniu tego roku funkcjonariusze SG z Placówki Stuposianach uczestniczyli w akcji zabezpieczania 23 pocisków moździerzowych z czasów II wojny światowej, znalezionych w Bieszczadach.

 BiOSG

21-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)