REKLAMA
REKLAMA

Królowały pojazdy zasilane wodą! Bezkonkurencyjne „Wodniczki” z Tarnawy Dolnej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jedyny, emocjonujący i niecodzienny turniej rozegrany w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku („Mechanik”) zgromadził w tym roku gimnazjalistów z Zarszyna, Tarnawy Dolnej, Bukowska, Strachociny i Sanoka.

Startujące już po raz drugi „Wodniczki” z Tarnawy Dolnej okazały się bezkonkurencyjne. Ich ulepszony pojazd zasilany „1 litrem lekko gazowanej wody o smaku ogórkowo – grejpfrutowym” praktycznie nie miał ochoty się zatrzymać, czym wprawił Komisję w lekkie zakłopotanie.

Rewelacyjnie wypadła również drużyna „Motobanda” z Zarszyna startująca w turnieju po raz pierwszy. Zbudowany przez Piotra Janika i Pawła Naparła pojazd, przejechał całą długość sali gimnastycznej osiągając w pierwszej turze wynik identyczny z wynikiem jaki osiągnął pojazd Karoliny Kowalik i Katarzyny Płaziak z Tarnawy Dolnej. Po ostatecznej dogrywce „Motobanda” uległa jednak „Wodniczkom” i zajęła drugą pozycję.

Zwycięzcy tegorocznego turnieju, oprócz tradycyjnych dyplomów otrzymali cenne nagrody w postaci zestawów narzędziowych (firmowe wiertarki udarowe, zestawy kluczy nasadowych firmy Topex i wkrętaków).
– Cieszymy się, że stopniowo wzrasta zainteresowanie taką formą rywalizacji – tu liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale pomysł, kreatywność i umiejętności manualne – mówi pomysłodawca turnieju Marek Chimiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w „Mechaniku”, pasjonat motoryzacji i majsterkowania, wyróżniony w bieżącym roku szkolnym nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

– Tegoroczny turniej dostarczył nie tylko wielu emocji, ale i satysfakcji z wykonanej pracy. Wszystkie pojazdy prezentowały się znakomicie. Mamy nadzieję, że kolejne edycje turnieju dostarczą jeszcze więcej emocji i zapewnią jeszcze lepszą zabawę – kontynuuje pan Chimiak.

Poniżej lista zwycięzców tegorocznego turnieju:

I miejsce
„Wodniczki” w składzie: Karolina Kowalik i Katarzyna Płaziak (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej)

II miejsce
„Motobanda” w składzie: Piotr Janik i Paweł Naparła (Gimnazjum w Zarszynie)

III miejsce
„Szuwarek” w składzie: Dawid Głuszkiewicz (Gimnazjum Nr 4 w Sanoku)

IV miejsce
„Motowodnicy” w składzie: Rafał Bartkowski i Mateusz Kozdroń (Zespół Szkół w Strachocinie)

V miejsce
„Aligator” w składzie: Kacper Biłas (Zespół Szkół Bukowsko)

materiały nadesłane

27-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)