REKLAMA
REKLAMA

Królowały pojazdy zasilane wodą! Bezkonkurencyjne „Wodniczki” z Tarnawy Dolnej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jedyny, emocjonujący i niecodzienny turniej rozegrany w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku („Mechanik”) zgromadził w tym roku gimnazjalistów z Zarszyna, Tarnawy Dolnej, Bukowska, Strachociny i Sanoka.

Startujące już po raz drugi „Wodniczki” z Tarnawy Dolnej okazały się bezkonkurencyjne. Ich ulepszony pojazd zasilany „1 litrem lekko gazowanej wody o smaku ogórkowo – grejpfrutowym” praktycznie nie miał ochoty się zatrzymać, czym wprawił Komisję w lekkie zakłopotanie.

Rewelacyjnie wypadła również drużyna „Motobanda” z Zarszyna startująca w turnieju po raz pierwszy. Zbudowany przez Piotra Janika i Pawła Naparła pojazd, przejechał całą długość sali gimnastycznej osiągając w pierwszej turze wynik identyczny z wynikiem jaki osiągnął pojazd Karoliny Kowalik i Katarzyny Płaziak z Tarnawy Dolnej. Po ostatecznej dogrywce „Motobanda” uległa jednak „Wodniczkom” i zajęła drugą pozycję.

Zwycięzcy tegorocznego turnieju, oprócz tradycyjnych dyplomów otrzymali cenne nagrody w postaci zestawów narzędziowych (firmowe wiertarki udarowe, zestawy kluczy nasadowych firmy Topex i wkrętaków).
– Cieszymy się, że stopniowo wzrasta zainteresowanie taką formą rywalizacji – tu liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale pomysł, kreatywność i umiejętności manualne – mówi pomysłodawca turnieju Marek Chimiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w „Mechaniku”, pasjonat motoryzacji i majsterkowania, wyróżniony w bieżącym roku szkolnym nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

– Tegoroczny turniej dostarczył nie tylko wielu emocji, ale i satysfakcji z wykonanej pracy. Wszystkie pojazdy prezentowały się znakomicie. Mamy nadzieję, że kolejne edycje turnieju dostarczą jeszcze więcej emocji i zapewnią jeszcze lepszą zabawę – kontynuuje pan Chimiak.

Poniżej lista zwycięzców tegorocznego turnieju:

I miejsce
„Wodniczki” w składzie: Karolina Kowalik i Katarzyna Płaziak (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej)

II miejsce
„Motobanda” w składzie: Piotr Janik i Paweł Naparła (Gimnazjum w Zarszynie)

III miejsce
„Szuwarek” w składzie: Dawid Głuszkiewicz (Gimnazjum Nr 4 w Sanoku)

IV miejsce
„Motowodnicy” w składzie: Rafał Bartkowski i Mateusz Kozdroń (Zespół Szkół w Strachocinie)

V miejsce
„Aligator” w składzie: Kacper Biłas (Zespół Szkół Bukowsko)

materiały nadesłane

27-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)