REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Rekordzista z 3,6 promila, złodziej kół samochodowych i włamywacze do altan

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci sanockiej komendy mają za sobą dwa pracowite tygodnie. Funkcjonariusze odbierali zgłoszenia o kradzieżach, porysowanych samochodach oraz groźbach. Znalazł się także rekordzista, który wsiadł do samochodu mając ponad 3,6 promila alkoholu we krwi.

Porysowany nissan, mazda i toyota

Na Stróżowskiej nieznany sprawca uszkodził zaparkowanego przed blokiem nissana. Na karoserii wyraźnie widać zarysowania zrobione przy pomocy ostrego narzędzia. Straty oszacowano na około 2,5 tys. złotych.

Z kolei 38-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła o uszkodzeniu mazdy. Samochód był zaparkowany na parkingu przyblokowym. W pojeździe sprawca porysował powłokę lakierniczą oraz uszkodził lampy.

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca uszkodził jego toyotę. Odbarwił obydwa zewnętrzne lusterka oraz porysował karoserię drzwi prawych i lewych, a także wgniótł prawe drzwi pojazdu. Zgłaszający oszacował straty na kwotę 2000 zł.

Ukradł samochód i go porzucił

W Nowosielcach 42-latek zawiadomił, że z terenu jego posesji skradziono samochód suzuki o wartości około 6 tys. złotych. W środku były kluczyki i dokumenty. Policjanci odnaleźli porzucony pojazd w Pobiednie. Kradzieży dokonał 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który dodatkowo popełnił przestępstwo gróźb karalnych. Mężczyzna został zatrzymany. Na mocy postanowienia prokuratury został objęty policyjnym dozorem.

Z promilami za kółkiem

W Bukowsku policjanci ujawnili i zatrzymali mieszkańca powiatu sanockiego, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie.

21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, który po alkoholu wsiadł za kierownicę citroena. Badanie wykazało ponad 3,6 prmila alkoholu w organizmie.

W Zagórzy na ulicy Fabrycznej doszło do zdarzenia z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna jadąc przewrócił się i doznał urazu głowy. Został przewieziony do szpitala. Jak się okazało kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie.

Bez uprawnień też można

W tracie kontroli drogowej w Jędruszkowcach policjanci ujawnili kierowcę seata, który jechał bez prawa jazdy. 43-latkowi z powiatu brzozowskiego decyzją starosty cofnięto uprawnienia.

W Besku na ulicy Kościelnej zatrzymano 32-latka, który kierował oplem, mimo orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Sanoku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do dnia 17 marca 2019 roku.

Z kolei na Jagiellońskiej zatrzymano 35-letniego mieszkaniec powiatu sanockiego, który także jechał bez uprawnień.

Groził mu kierowca zwyżki

71-letni mężczyzna zawiadomił, że kierowca samochodu typu zwyżka kierował pod jego adresem groźby pozbawienia życia. Mężczyzna wykonywał prace przy jednym z sanockich bloków.

Z kolei w Raczkowej 51-latkowi groził znany mu mężczyzna. Używał przy tym wulgaryzmów, co wzbudziło uzasadnione obawy ze strony zgłaszającego, że zostaną one spełnione.

Natomiast w Wisłoku Wielkim 29-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że znany mu mężczyzna, trzymając w ręce metalową rurkę, wypowiadał pod jego adresem groźby pobicia i uszkodzenia ciała. Zawiadamiający obawia się ich spełnienia.

MBfN1M

Złodzieje podzespołów

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca zdemontował, a następnie zabrał podzespoły w postaci rozrusznika i przekładni kierowniczej z pojazdu koparko-ładowarka marki Ostrówek. Wartość ich oszacowano na około 1500 zł.

Włamanie do altany

Sanocka policja informuje, że włamywacz kopał nogą w drzwi wejściowe do altany, następnie je wyłamał i wszedł do środka. Ukradł generator prądotwórczy (moc silnika 1,1 KW), wolnostojący, ozdobny kominek na drewno wraz z rurą odprowadzającą spaliny i z zamontowanym daszkiem. Ponadto zabrał garnki, butlę gazową 3 kg (napełnioną) wraz z palnikiem. Właściciel oszacował straty na 1150 zł.

Złodziej portfeli

Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego zawiadomił, że w trakcie pobytu na terenie sklepu, nieznany sprawca wykorzystał jego chwilową nieuwagę i ukradł mu portfel. Wewnątrz znajdowały się dowód osobisty, prawo jazdy oraz dwa dowody rejestracyjne, a także około 140 zł.

Zniknął sprzęt sejsmiczny

Pracownik Geofizyki Toruń S.A. zawiadomił, że w Międzybrodziu skradziono sprzęt sejsmiczny. Wymienił 1/4 kabla oraz 4 sekcje środkowe przewodu o łącznej wartości ponad 2400 zł.

Uszkodził bramę podczas zawracania

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że kierowca renault zawracając na drodze wjazdowej do huty szkła, uszkodził bramę stalową powodując jej wgięcie. Straty szacuje się na kwotę około 2000 zł.

Złodziejaszek uli i pszczół

36-letni mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że złodziej ukradł jej dwa ule wraz z rodzinami pszczelimi o łącznej wartości 1000 zł.

Ukradł komplet kół

34-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że ktoś odkręcił i ukradł cztery kompletne koła z jego samochodu marki chevrolett. Pojazd był zaparkowany na niestrzeżonym parkingu. Pokrzywdzony wstępnie wycenił straty na około 3000 zł.

12-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)