REKLAMA
REKLAMA

Nasze miasto ma nową nazwę ulicy. Sanocka połączy Konopnickiej z wsiami Płowce i Stróże Małe (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższych tygodniach, na granicy miasta Sanoka z miejscowościami Płowce i Stróże Małe zacznie funkcjonować nowa nazwa ulicy. Sanocka będzie łącznikiem pomiędzy wspomnianymi wioskami a ul. Konopnickiej w dzielnicy Dąbrówka. Pomysłów na nazwę było co najmniej kilka. Rada dzielnicy i radni miejscy przystali właśnie na ul. Sanocką.

Nowa nazwa pojawi się na granicy miasta, dokładnie na drodze powiatowej łączącej Sanok z wsiami Płowce i Stróże Małe. Do tej pory, zabudowania po stronie miasta miały przyporządkowane numery z Płowiec. Trzeba było zatem uregulować nazewnictwo i numerację. Sprawa dotyczy 3 budynków mieszkalnych, od kilku do kilkunastu osób. Ponadto, w ostatnim czasie magistrat wydał dwie decyzje o warunkach zabudowy, a kolejna jest procedowana.

Propozycje nowej nazwy wypłynęły od pracowników Wydziału Geodezji, Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Sanoku. Zostały skonsultowane i zaopiniowane przez Radę Dzielnicy Dąbrówka. Lokalni działacze również mieli możliwość zgłoszenia swoich pomysłów. Wybierano spośród następujących propozycji: Gospodarcza, Dojazdowa, Gruntowa, Ziemiańska, Na Zboczu, Obwodowa i Sanocka.

Graniczna, Wiejska czy Polna, które pasowałyby do tej ulicy, w Sanoku już funkcjonują – zaznacza Marta Kopacz, naczelnik Wydziału Geodezji, Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Sanoku.

Ostatecznie, pozytywnie zaopiniowano nazwę Sanocka. Rada Miasta Sanoka zaakceptowała tę propozycję.

Stosowna uchwała trafiła do służb wojewody i wkrótce zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wtedy, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej zajmą się zainstalowaniem tabliczek z nową nazwą.

Osoby, których posiadłości mają numerację z Płowiec, a znajdują się na terenie miasta będą musiały zmienić dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. W przypadku tego pierwszego dokumentu, aktualizacja danych będzie bezpłatna. Natomiast za zmianę pozostałych, trzeba będzie zapłacić.

12-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)