REKLAMA
REKLAMA

Nasze miasto ma nową nazwę ulicy. Sanocka połączy Konopnickiej z wsiami Płowce i Stróże Małe (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższych tygodniach, na granicy miasta Sanoka z miejscowościami Płowce i Stróże Małe zacznie funkcjonować nowa nazwa ulicy. Sanocka będzie łącznikiem pomiędzy wspomnianymi wioskami a ul. Konopnickiej w dzielnicy Dąbrówka. Pomysłów na nazwę było co najmniej kilka. Rada dzielnicy i radni miejscy przystali właśnie na ul. Sanocką.

Nowa nazwa pojawi się na granicy miasta, dokładnie na drodze powiatowej łączącej Sanok z wsiami Płowce i Stróże Małe. Do tej pory, zabudowania po stronie miasta miały przyporządkowane numery z Płowiec. Trzeba było zatem uregulować nazewnictwo i numerację. Sprawa dotyczy 3 budynków mieszkalnych, od kilku do kilkunastu osób. Ponadto, w ostatnim czasie magistrat wydał dwie decyzje o warunkach zabudowy, a kolejna jest procedowana.

Propozycje nowej nazwy wypłynęły od pracowników Wydziału Geodezji, Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Sanoku. Zostały skonsultowane i zaopiniowane przez Radę Dzielnicy Dąbrówka. Lokalni działacze również mieli możliwość zgłoszenia swoich pomysłów. Wybierano spośród następujących propozycji: Gospodarcza, Dojazdowa, Gruntowa, Ziemiańska, Na Zboczu, Obwodowa i Sanocka.

Graniczna, Wiejska czy Polna, które pasowałyby do tej ulicy, w Sanoku już funkcjonują – zaznacza Marta Kopacz, naczelnik Wydziału Geodezji, Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Sanoku.

Ostatecznie, pozytywnie zaopiniowano nazwę Sanocka. Rada Miasta Sanoka zaakceptowała tę propozycję.

Stosowna uchwała trafiła do służb wojewody i wkrótce zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wtedy, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej zajmą się zainstalowaniem tabliczek z nową nazwą.

Osoby, których posiadłości mają numerację z Płowiec, a znajdują się na terenie miasta będą musiały zmienić dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. W przypadku tego pierwszego dokumentu, aktualizacja danych będzie bezpłatna. Natomiast za zmianę pozostałych, trzeba będzie zapłacić.

12-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)