REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Złodziej drogich alkoholi, czołówka i włamywacz od szafek

SANOK / PODKARPACIE. Minione dwa tygodnie były pracowite dla sanockiej policji. Wśród zdarzeń znalazły się interwencje drogowe, kilka kradzieży, wypadek podczas wycinki drzewa czy groźby karalne.

Złodzieje alkoholi, telefonów i gotówki

Jedna z mieszkanek powiatu sanockiego, sprawująca opiekę nad posesją zawiadomiła policję o kradzieży drogich alkoholi. Z jej relacji wynika, że nieznany sprawca, przy pomocy pasującego klucza, dostał się do budynku i wszedł do pomieszczeń mieszkalnych. Tam z szafki meblowej zabrał około 6 butelek markowych alkoholi, których wartość oszacowano na 600 zł.

W Sanoku przy Jagiellońskiej 22-latkowi  skradziono telefon komórkowy. Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca w bliżej nieustalonych okolicznościach dokonał kradzieży aparatu marki Sony. Wartość urządzenia to około 400 złotych.

Z kolei na Mickiewicza skradziono telefon 19-latce. Dziewczyna nie zna sprawcy, a wartość strat oszacowała na 600 zł.

Na komendę trafił pokrzywdzony, który zawiadomił o kradzieży saszetki. Relacjonował, że przebywając w lokalu gastronomicznym pozostawił ją na umywalce i na parę sekund wszedł do toalety po papier. Po powrocie saszetki już nie było. Wewnątrz znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza. Mężczyzna powiadomił obsługę klubu, przeszukał jego wnętrze i okolicę, jednak bez skutku.

46-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zgłosiła kradzież gotówki. Złodziej był na tyle zuchwały, że wykorzystał nieuwagę domowników, wszedł do mieszkania i dokonał kradzieży w pokoju. Zabrał gotówkę w kwocie około 1200 zł. Drzwi do domu w tym czasie nie były zamknięte.

Zgubił się i znalazł

Mieszkanka powiatu sanockiego poinformowała policję, że nieznany jej sprawca przywłaszczył sobie jej telefon komórkowy wart 2400 zł. Zgłaszająca zaznaczyła, że urządzenie wypadło jej z kieszeni, kiedy stała na przystanku autobusowym. Policjanci odnaleźli telefon w jednym z sanockich domów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni mężczyzna znalazł go i miał zamiar odnieść do komendy. Jednak z uwagi na późną porę przełożył to na kolejny dzień. Aparat szczęśliwie wrócił do właścicielki.

Niebezpieczny Internet

35-latkowi z powiatu sanockiego znana mu kobieta włamała się na prywatne konto na portalu społecznościowym. Następnie umieściła tam wpis oraz miała dostęp do prywatnych wiadomości oraz zdjęć.

Oszukano również mieszkańca powiatu sanockiego, który w sieci kupił monitor do komputera marki Samsung. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że wpłacił na wskazane konto 550 zł, ale otrzymał wiadomość o nieuprawnionym przejęciu konta sprzedającego.

Czołówka, zderzenie i promile

W Nagórzanach, z bliżej nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi w trudnych warunkach drogowych (intensywny mocny wiatr nanoszący na jezdnię śnieg) doszło do czołowego zderzenia. Osobowy Citroen, którego kierującą była mieszkanką powiatu sanockiego, zderzył się z Fiatem. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci wybicia trzech przednich zębów doznał pasażer fiata. Pozostali uczestnicy byli lekko potłuczeni. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W Sanoku na Lwowskiej kierująca Toyotą na skrzyżowaniu dróg, podczas wykonywania manewru wymijania, nie zachowała należytej ostrożności i zderzyła się z Fordem. Po zbadaniu okazało się, że kierujący fordem znajdował się w stanie nietrzeźwości. Kobieta z Toyoty również nie była trzeźwa, a badanie pokazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Obojgu zatrzymano prawa jazdy.

W Jurowcach policjanci ujawnili 59-latka z powiatu brzozowskiego w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Skoda. Miał około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

6

Groził jej

32-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła o groźbach karalnych pozbawienia życia wypowiadanych pod jej adresem przez znanego jej mężczyznę. Groźby te wzbudziły u zgłaszającej  realne obawy ich spełnienia.

Zabójczy czad

Podczas kąpieli w łazience, w trakcie pracy przepływowego piecyka gazowego marki Junkers, 15-latka zatruła się tlenkiem węgla. W wyniku zdarzenia dziewczyna została przetransportowana do szpitala w Sanoku.

Szlaban uszkodzony

Pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej zawiadomił o uszkodzeniu ramienia szlabanu parkingowego, zamontowanego przy ul. Dembowskiego w Sanoku, rejon parkingu przy bloku ul. Sierakowskiego 5 . Pokrzywdzony wycenił szkodę na kwotę 600 zł.

Złodziejaszek z szafki

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca za pomocą nieustalonego narzędzia pokonał zabezpieczenia zamka szafki ubraniowej i po dostaniu się do wnętrza z kieszeni spodni zabrał pieniądze w kwocie 150 zł.

Następnym razem złodziej przy pomocy ostrego narzędzia włamał się do szafki ubraniowej znajdującej się w pomieszczeniu szatni męskiej. Z wnętrza zabrał 30 zł, które były schowane także w kieszeni spodni.

Wypadek przy wycince

W Balnicy 45-latek uległ wypadkowi podczas wycinki drzewa. W trakcie pracy na terenie kompleksu leśnego został uderzony spadającym konarem. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci podejrzenia wstrząśnienia mózgu, obrażeń lewego barku i ogólnych potłuczeń. Decyzją lekarza pozostał w szpitalu na obserwacji. Mężczyzna był trzeźwy.

27-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)