REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Skuter śnieżny wjechał w śmigłowiec. Ranny lekarz oraz ratownicy medyczni (ZDJĘCIA)

W czwartek (26.01) około godziny 14:30 doszło do zderzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 10” ze skuterem śnieżnym przy stoku narciarskim w Puławach. Ranny został lekarz i ratownik medyczny z LPR oraz kierowca skutera, którym był ratownik zabezpieczający stok narciarski.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na parkingu przy stoku narciarskim w Puławach (gm. Rymanów). „Ratownik 10” z sanockiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał do rannego narciarza, który przebywał w ambulatorium przy stoku.

Po wylądowaniu ze śmigłowca wysiedli lekarz i ratownik medyczny, którzy mieli udać się do ambulatorium po rannego narciarza. W celu szybszego transportu ratowników zadysponowano skuter śnieżny z miejscowym ratownikiem. Kiedy kierujący, ratownik i lekarz siedzieli na skuterze, kierujący włączył skuter i dodał gazu. Niestety był włączony bieg wsteczny. Gwałtowne dodanie gazu spowodowało, że skuter ujechał około kilkunastu metrów, cofając się wjechał w helikopter.

303-121396

Najciężej ranny został 56-letni lekarz, który doznał poważnych urazów głowy. Kierowca-ratownik oraz 43-letni ratownik medyczny LPR doznali ogólnych urazów kończyn. Do najciężej rannego lekarza wezwano śmigłowiec LPR z Krakowa, który przetransportował go do szpitala.

Ranni ratownicy i narciarz zostali pod opieką załogi karetki pogotowia ratunkowego, które dotarło na miejsce zdarzenia

– Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – informuje asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Na miejscu czynności prowadzi Policja. Na razie nie wiadomo, czy śmigłowiec będzie w stanie sam odlecieć.

za: sanok112.pl
foto: archiwum LPR Sanok

27-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)