REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Potrójne dachowanie z finałem w rowie, transport ciężko chorego i pożar dzikiego wysypiska śmieci

SANOK / PODKARPACIE. Miniony tydzień był bardzo pracowity dla sanockich strażaków. Dziesięciokrotnie interweniowano podczas niebezpiecznych zdarzeń drogowych, zanotowano trzy pożary, wspólna akcję z policją. Zabezpieczano także procesje Bożego Ciała w różnych częściach powiatu.

Potrójne dachowanie z finałem w rowie

Trzykrotnie sanoccy strażacy wyjeżdżali do akcji, gdzie samochody dachowały w przydrożnych rowach.

I tak interweniowano w Strachocinie. Tam ucierpiała jedna osoba. Podobnie było w  Jurowcach. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł szwanku.

Natomiast także do dachowania zakończonego w rowie doszło w Zagórzu na ul. Bieszczadzkiej. W zdarzeniu uczestniczyły trzy osoby, w tym jedno dziecko.

Wypadki, kolizje i inne niebezpieczne zdarzenia

W Zagórzu na ulicy Wolności oraz w Załużu doszło do zderzenia motocykla z osobówką. W pierwszym przypadku nikt nie odniósł większych obrażeń. Natomiast w drugim motocyklista trafił do szpitala.

Było także kilka zdarzeń, w których uczestniczyły samochody osobowe. Usuwano także oleiste plamy z jezdni.

I tak w Załużu samochód osobowy wjechał do rowu – poszkodowana została jedna osoba. W Jurowcach zderzyły się dwie osobówki i tam poszkodowanych było sześć osób, w tym dwoje dzieci.

Natomiast w Sanoku na Jagiellońskiej, w Zagórzy na Bieszczadzkiej oraz w Srogowie Dolnym strażacy usuwali plamy substancji ropopochodnej, które zagrażały bezpieczeństwu na drodze.

Przygnieciony przez drzewo

W Tyrawie Wołoskiej mężczyzna został przygnieciony przez drzewo. na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków: dwa z Sanoka, ochotnicy z Tyrawy Wołoskiej oraz Hołuczkowa.

Pomogli przetransportować chorego

Sanoccy strażacy pomogli ZRM w transporcie ciężko chorego.

Był nieprzytomny. Otwierali mieszkanie

W Czaszynie strażacy uczestniczyli w akcji wraz z policją. Funkcjonariusze potrzebowali pomocy perzy otwarciu mieszkania, w którym znajdował się nieprzytomny mężczyzna.

Pożar siana, piwnicy oraz dzikiego wysypiska śmieci

W Sanoku na ulicy Lipińskiego gaszono płonące siano. na Feliksa Gieli doszło do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym. W tym zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Natomiast w Sanoczku strażacy interweniowali podczas pożaru dzikiego wysypiska śmieci.

Bezpieczne Boże Ciało

W różnych miejscowościach powiatu strażacy-ochotnicy dbali o bezpieczeństwo wiernych, którzy w miniony czwartek uczestniczyli w procesjach Bożego Ciała.

źródło: KP PSP Sanok

21-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)