REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Powalone drzewa, wypadki i pożary

REGION / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu sanoccy strażacy pracowali głównie na miejscach wypadków i kolizji, które w ostatnim czasie zdarzają się coraz częściej ze względu na pogarszające się warunki drogowe. Nie brakowało też zgłoszeń dotyczących pożarów sadzy w kominach, co pokazuje, że nadal wiele domów nie jest odpowiednio przygotowanych do sezonu grzewczego. 

Drogi śliskie i niebezpieczne

Początkiem tygodnia strażacy usuwali skutki kolizji do której doszło na ulicy Kościuszki w Sanoku, natomiast w weekend pracowali na miejscach wypadków w Zagórzu na ulicy Bieszczadzkiej oraz tego samego dnia w Zabłotcach.

Pożary sadzy

W ciągu sześciu dni, strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do pożaru sadzy w kominie. Pierwsze zdarzenie dotyczyło budynku w Stróżach Małych, a pozostałe miały miejsce na ulicy Zamenhofa i ulicy Przemyskiej w Sanoku. Pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, sprawdzić stan techniczny przewodów kominowych, gdyż płonąca w kominie zalegająca sadza, może doprowadzić do tragedii.

Powalone i połamane drzewa

Strażacy usuwali także połamane konary drzewa, które utrudniały przejazd, na ulicy Naftowej.

W Zagórzu na ul. Fabrycznej jednostka OSP Zagórz pracowała przy usuwaniu powalonego drzewa, które blokowało ruch i stwarzało zagrożenie.

Pożar budynku na ulicy Stankiewicza

Dwa zastępy JRG Sanok pracowały na ulicy Stankiewicza w Sanoku, gdzie doszło do pożaru w budynku gospodarczym jednej z firm produkcyjnych.

straz61

Źródło: KP PSP Sanok

06-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)