REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: Kontrole drogowe, bezpańskie psy, dzikie zwierzęta. Pracowity styczeń

SANOK / PODKARPACIE. Pracowity miesiąc sanockich strażników miejskich. W styczniu podjęli oni w sumie 249 interwencji, które dotyczyły w dużej mierze kontroli drogowych, ale także bezpańskich psów czy dzikich zwierząt. 

W miesiącu styczniu 2017 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili 249 interwencji. Wylegitymowano 183 osoby, 171 pouczono, 14 ukarano Mandatem Karnym Kredytowanym. W stosunku do 11 osób skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.

Interwencje dotyczące „bezpańskich psów” – 19

Styczeń okazał się miesiącem w którym nagminnie właściciele wypuszczali bez nadzoru swoje czworonogi. W przypadku, gdy nie udało się ustalić właściciela psa, interweniował weterynarz, który po odłowieniu zabierał zwierzęta do schroniska.

Interwencje dotyczące dzikich zwierząt na terenie miasta – 8

W związku z występowaniem ognisk ptasiej grypy na terenie Polski, Straż Miejska podjęła działania informacyjne rozwieszając stosowne obwieszczenia na terenie miasta. O wszystkich przypadkach padniętego dzikiego ptactwa poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii. Strażnicy również dwukrotnie przy pomocy Straży Pożarnej podejmowali działania wobec przymarzniętych łabędzi na Sanie.

Strażnicy miejscy przeprowadzili 69 kontroli drogowych.

W związku z wykroczeniami przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji 57 osób zostało pouczonych, 4 ukarano MKK, skierowano także 8 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.

Wystawiono 49 wezwań do stawiennictwa dla kierowców pojazdów niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Strażnicy wielokrotnie interweniowali wobec osób bezdomnych oraz będących pod wpływem alkoholu, których stan zagrażał ich zdrowiu i życiu. Łącznie przeprowadzono 22 interwencje dotyczące takich osób: 16 przewieziono do miejsca zamieszkania, 1 osadzono do czasu wytrzeźwienia, 3 przetransportowano na SOR, 2 do schroniska im. św. Barta Alberta.

Dzięki czujności i reakcji mieszkańców kilkakrotnie nie doszło do zamarznięcia osób, które będąc pod wpływem alkoholu leżały wprost na ziemi. 11 stycznia w godzinach wieczornych dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie o osobie leżącej przy samochodzie na ul. Traugutta. Funkcjonariusze na miejscu zastali 60-latka, który został odwieziony do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę współlokatora.

17 stycznia operator monitoringu miejskiego zauważył, iż na przystanku MKS przy ulicy Kościuszki śpi mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę, który po przebudzeniu był agresywny. W związku z jego zachowaniem podjęto decyzję o osadzeniu w/w w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych KPP w Sanoku do czasu wytrzeźwienia. Wobec mężczyzny skierowano również wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.

24 stycznia około południa pracownica jednego z lokali handlowych zlokalizowanych w pawilonie przy ul. Traugutta 9 powiadomiła Straż Miejską że przed wejściem do sklepu leży mężczyzna. Znany Strażnikom 58-latek został przewieziony do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę małżonki. Wobec mężczyzny prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

W ostatnim dniu miesiąca funkcjonariusze podejmowali aż dwie interwencje wobec nietrzeźwych osób leżących. W godzinach południowych strażnicy zostali zaalarmowani że przy ul. Jana Pawła II na chodniku leży nietrzeźwy mężczyzna. 60-latek został przewieziony na SOR. W późnych godzinach wieczornych dyspozytor Pogotowia Ratunkowego przekazał interwencję dotyczącą osoby leżącej na ul. Kościuszki w rejonie budynku Poczty. Po ustaleniu danych, mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania.

straznicy

foto: archiwum Esanok.pl

W miesiącu styczniu funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili kontrole:

– posesji pod kątem wywozu nieczystości – 1,
– posesji pod kątem odśnieżania chodników i niebezpiecznych nawisów śnieżnych – 23
– kotłowni pod kątem spalania substancji niedozwolonych – 41

Począwszy od stycznia tego roku Straż Miejska zwiększyła częstotliwość kontroli pod kątem spalania substancji niedozwolonych w kotłowniach przydomowych. W wyniku podjętych działań w jednym przypadku wykryto nieprawidłowości. Właściciela poinformowano o skierowaniu wniosku do Sądu.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w dniu 20 stycznia około godz. 22:10. Strażnicy podczas patrolu Śródmieścia, dostrzegli silne zadymienie w budynku jednego z hoteli. Na miejsce natychmiast wezwano Straż Pożarną. Przed przybyciem na miejsce zastępów PSP, wspólnie z pracownikiem ochrony firmy POGLESZ i pracownikiem hotelu zlokalizowano źródło zadymienia oraz przewietrzono budynek.

źródło: Straż Miejska Sanok

08-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)