REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Transport chorego, zatory lodowe, płonąca piwnica i śliskie drogi

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu strażacy interweniowali głównie na drogach powiatu. Wiele pracy mieli także przy monitoringu i zabezpieczaniu rzek w związku z odwilżą.

Zatory lodowe, nie tylko na Osławie

Odwilż przyniosła z sobą nie tylko roztopy, ale dodatkową pracę dla strażaków. Poza interwencja na Osławie, gdzie spływająca kra zablokowała ujście do Sanu, kłopoty pojawiały się także  w innych miejscach powiatu. I tak w Bażanówce usuwano zator lodowy na miejscowym potoku. W Szczawnem konieczne było wykonanie przepustu. Natomiast w Łukowem Kalniczka wymagała monitoringu.

Z kolei w Pisarowcach usuwano nawisy lodowe z budynku szkoły podstawowej.

Pożary i tlenek sadzy

Na Robotniczej w Sanoku strażacy gasili pożar, który wybuchł w piwnicy. Kilka dni później na tej samej ulicy oraz w Pobiednie badano tlenek węgla.

Transport chorego

W Czerteżu strażacy pomagali ratownikom medycznym w transporcie chorego.

Niebezpieczne drogi

Strażacy interweniowali także podczas zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia i często niedostosowanie jazdy do warunków, skutkowały kolizjami. I tak wyjeżdżano do Nowosielec, do Sanoka na Krakowską oraz do Zagórza, gdzie osobówka dachowała i wylądowała w rowie.

straz

źródło: KP PSP Sanok

08-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)