REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: Uciekające konie przy stacji paliw, butelki wylatujące z okna i potrącony pies przy dworcu

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy strażnicy miejscy podsumowali wrześniowe działania. Wśród interwencji najczęściej pojawia się spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Znalazły się także nietypowe zgłoszenia, jak chociażby konie spacerujące w okolicy Lipińskiego.

1 września

Do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że z okna jednego z mieszkań przy ul. Wąskiej wyrzucone zostały pety po papierosach oraz szklana butelka po piwie. W toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających ustalony został sprawca zdarzenia. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karny.

8 września

Strażnicy patrolując osiedle Błonie zauważyli na ul. Prugara-Ketlinga w rejonie garaży grupę osób spożywających alkohol. Po sprawdzeniu okazało się, że były notowane za podobne wykroczenia w tym samym miejscu, dlatego też odstąpiono od nałożenia mandatów karnych, a sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

Tego samego dnia strażnicy otrzymali zgłoszenie, że pod jednym ze sklepów na ul. Kochanowskiego 3 mężczyzn spożywa alkohol oraz zaczepia klientów. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze nałożyli na mężczyzn mandaty karne.

11 września

Na numer alarmowy Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o dwóch pijanych osobach leżących na chodniku przed pawilonem handlowym przy ul. Mickiewicza. 37-latek i jego 44-letni kompan, dobrze znani funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji, po przebudzeniu zostali odwiezieni do miejsca zamieszkania. Wobec osób prowadzone są czynności wyjaśniające, zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie.

4

12 września

Mieszkanka Sanoka poinformowała, o znalezieniu psa na ul. Dworcowej. Zwierze najprawdopodobniej zostało potrącone przez samochód. Strażnicy interweniujący na miejscu wezwali weterynarza, który zabrał psa do schroniska w Lesku.

15 września

Dyżurny policji przekazał do Straży Miejskiej interwencję dotyczącą zakłócania spokoju i porządku publicznego na ul. Feliksa Gieli. Jak się okazał 60-letni bezdomny zaczepiał przechodniów oraz głośno wykrzykiwał wulgaryzmy. Po ujęciu przez strażników, mężczyzna został przewieziony na PDOZ KPP w Sanoku do wytrzeźwienia. Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.

19 września

Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w jednym z budynków przy ul. Kościuszki prawdopodobnie spalane są w piecu substancje niedozwolone. Na miejsce skierowany został patrol z funkcjonariuszami posiadającymi specjalistyczne przeszkolenie pod tym kątem. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

21 września

Straż Miejska podejmowała interwencję w dość nietypowej sprawie. W rejonie jednej ze stacji paliw przy ul. Lipińskiego pojawiły się dwa konie chodzące luzem w pobliżu drogi. Funkcjonariuszom udało się ustalić dane właściciela koni, który zabrał parę „wieczornych spacerowiczów” do swojej stajni.

22 września

Dyżurny SM otrzymał powiadomienie od dyspozytora medycznego, że na ul. Sienkiewicza przed budynkiem Urzędu Skarbowego znajduje się osoba z atakiem epilepsji. Na miejscu strażnicy udzielili pomocy 34-latkowi zajmując się nim do momentu przyjazdu pogotowia.

27 września

Strażnicy wykonując obchód Śródmieścia zauważyli na ul. Franciszkańskiej mężczyznę, który załatwiał potrzeby fizjologiczne na elewację budynku. Jak się okazało 56-latek znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Obecnie prowadzone są czynności w sprawie.

Opracował: mł. str. Daniel Bielak

06-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)