REKLAMA
REKLAMA

Leżał w śniegu i mógł zamarznąć. Miał trzy promile alkoholu w organizmie

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który leżał w śniegu obok własnego domu. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Nietrzeźwego 61-latka przewieziono do szpitala, a następnie do komendy i zatrzymano do czasu wytrzeźwienia.

Interwencja miała miejsce w piątek około godz. 16 w Sanoku na ul. Modrzewiowej. Obok budynku mieszkalnego w śniegu leżał mężczyzna, który nie reagował na słowa policjantów. Nie mógł poruszać się o własnych siłach, miał bełkotliwą mowę i przemoczone ubranie. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala w celu sprawdzenia stanu zdrowia. Okazało się, że mężczyzna nie ma żadnych obrażeń, a jego stan nie wymaga hospitalizacji. Badanie na alkomacie wykazało, że 61-latek miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu. Został on zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

W tym przypadku pomoc nadeszła na czas i dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji osoby zgłaszającej, być może uratowano życie tego mężczyzny.

homeless-406890_960_720

Panujące na zewnątrz warunki nadal są trudne dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Zwracamy się z prośbą o pomoc do mieszkańców powiatu, aby zawiadamiać Policję o ujawnianiu osób zagrożonych wychłodzeniem na przykład śpiących na przystankach autobusowych, czy leżących na klatkach schodowych.

Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997.

O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

Stworzy to możliwość zapewnienia schronienia osobom bez dachu nad głową i uniknięcie sytuacji tragicznych, w których osoba bezdomna z racji swojego wieku, ułomności, samotności, sytuacji materialnej staje się ofiarą wychłodzenia organizmu.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną infolinię – pod bezpłatnym, całodobowym numerem 987 pomoc znajdą osoby bezdomne z województwa podkarpackiego wymagające pomocy w okresie zimowym.

źródło: KPP Sanok

07-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)