REKLAMA
REKLAMA

Maluchy świętowały Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci uroczyście i aktywnie obchodziły maluchy z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku.

Chociaż przypadał on na 3 kwietnia, jednak pamiętano o nim w przedszkolu już znacznie wcześniej, kiedy to zorganizowano akcję charytatywną „Książka dla przedszkola”, w którą zaangażowały się księgarnie nie tylko z terenu Sanoka.

Pamiętając o potrzebie rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i potrzebie czytania najmłodszym, dzieci z gr. VII wraz z nauczycielkami Beatą Góra i Eweliną Langenfeld zorganizowały „Quiz wiedzy o książkach”. W obecności dyrekcji przedszkola, burmistrza Stanisława Chęć, przedstawicielki księgarni „Autorska” oraz rodziców, dzieci z grup V- VII rywalizowały ze sobą, prezentując swoje umiejętności czytelnicze oraz wiadomości na temat książek dla dzieci.

Każda grupa przybyła z ogromną zakładką do książki wykonaną specjalnie na tę okazję z nauczycielkami. Dzieci uczyły się zasad korzystania z książek, zdobyły wiedzę na temat obchodzonego święta i jego znaczenia dla nich. Zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty baśni z pomyłkami. Były inscenizacje i piękne stroje bajkowe, wspólne śpiewanie piosenek o tematyce bajkowej, okrzyki dopingujące grupy i dużo uśmiechu.

Wspaniała zabawa, ciekawe konkurencje i miła atmosfera zagrzewała uczestników spotkania do zdrowej rywalizacji. Spotkanie to było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu przedszkolnego pt. „Zakładka do książki” zorganizowanego również z okazji tegorocznego święta we współpracy z rodzicami. Święto to w Przedszkolu nr 4 będzie trwało nadal, gdyż w najbliższym czasie zaplanowano zajęcia dla dzieci w zaprzyjaźnionej księgarni „Autorska” oraz wizyty w bibliotekach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w quizie, stworzenie bajkowej atmosfery i wspólnie spędzony czas, który zapewne nie był czasem zmarnowanym. Dziękujemy również tym, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną „Książka dla przedszkola” i wzbogacili bibliotekę przedszkolną o nowe, ciekawe pozycje dla dzieci.

materiały nadesłane

05-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)