REKLAMA
REKLAMA

Maluchy świętowały Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci uroczyście i aktywnie obchodziły maluchy z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku.

Chociaż przypadał on na 3 kwietnia, jednak pamiętano o nim w przedszkolu już znacznie wcześniej, kiedy to zorganizowano akcję charytatywną „Książka dla przedszkola”, w którą zaangażowały się księgarnie nie tylko z terenu Sanoka.

Pamiętając o potrzebie rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i potrzebie czytania najmłodszym, dzieci z gr. VII wraz z nauczycielkami Beatą Góra i Eweliną Langenfeld zorganizowały „Quiz wiedzy o książkach”. W obecności dyrekcji przedszkola, burmistrza Stanisława Chęć, przedstawicielki księgarni „Autorska” oraz rodziców, dzieci z grup V- VII rywalizowały ze sobą, prezentując swoje umiejętności czytelnicze oraz wiadomości na temat książek dla dzieci.

Każda grupa przybyła z ogromną zakładką do książki wykonaną specjalnie na tę okazję z nauczycielkami. Dzieci uczyły się zasad korzystania z książek, zdobyły wiedzę na temat obchodzonego święta i jego znaczenia dla nich. Zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty baśni z pomyłkami. Były inscenizacje i piękne stroje bajkowe, wspólne śpiewanie piosenek o tematyce bajkowej, okrzyki dopingujące grupy i dużo uśmiechu.

Wspaniała zabawa, ciekawe konkurencje i miła atmosfera zagrzewała uczestników spotkania do zdrowej rywalizacji. Spotkanie to było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu przedszkolnego pt. „Zakładka do książki” zorganizowanego również z okazji tegorocznego święta we współpracy z rodzicami. Święto to w Przedszkolu nr 4 będzie trwało nadal, gdyż w najbliższym czasie zaplanowano zajęcia dla dzieci w zaprzyjaźnionej księgarni „Autorska” oraz wizyty w bibliotekach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w quizie, stworzenie bajkowej atmosfery i wspólnie spędzony czas, który zapewne nie był czasem zmarnowanym. Dziękujemy również tym, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną „Książka dla przedszkola” i wzbogacili bibliotekę przedszkolną o nowe, ciekawe pozycje dla dzieci.

materiały nadesłane

05-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)