REKLAMA
REKLAMA

Młodzi akordeoniści z Sanoka podbijali scenę w Kielcach

SANOK, KIELCE / PODKARPACIE. Bardzo dobrze zainaugurowali nowy rok szkolny akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. W końcu stycznia w Kielcach odbył się I Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy im. prof. Mirosława Niziurskiego, w którym wzięło udział 100 uczestników z całego kraju.

W bardzo mocnej konkurencji szkół I stopnia znakomicie spisała się Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorz Bednarczyka, która w kategorii uczniów do 12 lat zdobyła III nagrodę, podobnie jak Piotr Niemczyk z klasy Jacka Gagatko w kategorii do 15 lat. W kategorii szkół II stopnia bardzo dobrze spisał się również Jakub Kucia, uczeń Andrzeja Smolika, który zdobył wyróżnienie.

Przewodniczący Jury, prof. Joachim Pichura z Akademii Muzycznej w Kielcach podkreślił, że wykonawcy prezentowali wysoki poziom artystyczny, a liczny udział młodzieży w konkursie dobrze rokuje na jego dalszy rozwój.

Wiktoria Kocyłowska i Andrzej Smolik

Wiktoria Kocyłowska i Andrzej Smolik

materiały nadesłane

10-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)