REKLAMA
REKLAMA

Młodzi akordeoniści z Sanoka podbijali scenę w Kielcach

SANOK, KIELCE / PODKARPACIE. Bardzo dobrze zainaugurowali nowy rok szkolny akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. W końcu stycznia w Kielcach odbył się I Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy im. prof. Mirosława Niziurskiego, w którym wzięło udział 100 uczestników z całego kraju.

W bardzo mocnej konkurencji szkół I stopnia znakomicie spisała się Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorz Bednarczyka, która w kategorii uczniów do 12 lat zdobyła III nagrodę, podobnie jak Piotr Niemczyk z klasy Jacka Gagatko w kategorii do 15 lat. W kategorii szkół II stopnia bardzo dobrze spisał się również Jakub Kucia, uczeń Andrzeja Smolika, który zdobył wyróżnienie.

Przewodniczący Jury, prof. Joachim Pichura z Akademii Muzycznej w Kielcach podkreślił, że wykonawcy prezentowali wysoki poziom artystyczny, a liczny udział młodzieży w konkursie dobrze rokuje na jego dalszy rozwój.

Wiktoria Kocyłowska i Andrzej Smolik

Wiktoria Kocyłowska i Andrzej Smolik

materiały nadesłane

10-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)