REKLAMA
REKLAMA

Muczne na Wilczym Szlaku (ZDJĘCIA)

MUCZNE / PODKARPACIE. W piątek 7 lipca w Wilczym Szańcu w Gierłoży koło Kętrzyna zainaugurowano Wielki Szlak Leśny – to zakrojony na szeroką skalę projekt realizowany przez Lasy Państwowe, w który wpisuje się również Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Pierwszym elementem tego projektu jest tzw. Wilczy Szlak eksponujący osiem atrakcji polskich lasów z motywem wilka. Są w nim m. in. Wilczy Szaniec w Gierłożypomnik wilka w nadleśnictwie Trzciel, ścieżka „Tropem Wilka” w Nadleśnictwie Głęboki Bród i Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

W uroczystości wziął udział dr Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz władze Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Licznie odwiedzający Wilczy Szaniec turyści mieli okazję tego dnia wysłuchać i obejrzeć również prezentacje na temat bieszczadzkich lasów. Temat „Wilcze echa z Bieszczadów” przedstawił Edward Marszałek, zaś ofertę CPL w Mucznem i atrakcje przyrodnicze Bieszczadów promowała w swym wystąpieniu Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany.

W każdy kolejny piątek wakacji na trasie Wilczego Szlaku będą odbywać się imprezy sportowe, rekreacyjne i edukacyjne. 25 sierpnia w Mucznem, w bieszczadzkim akcencie Wilczego Szlaku, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Leśników w Kolarstwie Górskim. Przewidywane jest też w tym dniu wydarzenie dla miłośników astronomii, m.in. nocne obserwacje gwiazd na bieszczadzkim niebie.

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

11-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)