REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Nie tylko papierosy – tym razem nawet suknie ślubne (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Koniec tygodnia obfituje w różnorodne ujawnienia przemycanych towarów na podkarpackiej granicy. Oprócz papierosów i paliwa, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali także ukryty przed kontrolą: bursztyn, odpady, tabletki a nawet suknie ślubne.

Tylko w czwartek (3 sierpnia) do magazynów podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej trafiło ponad 100 tys. sztuk papierosów, 150 litrów paliwa, 30 kg odpadów, 700 szt. leków oraz środki ochrony roślin. Wśród niezgłoszonego do kontroli celnej towaru znalazło się także 15 sukien ślubnych, które usiłował przemycić do Polski 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przekraczał granicę w Budomierzu a suknie zapakowane w foliowych workach ukrył w swym bagażu. Najprawdopodobniej suknie miały trafić do Krakowa, dokąd podróżował 40-latek. Ich legalny przywóz do Polski wiązałby się z koniecznością dokonania zgłoszenia celnego i zapłacenia należności celnych oraz podatkowych w wysokości 2830 zł.

W tym dniu, w związku z udaremnieniem przemytu towarów, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli łącznie 29 spraw karnych oraz nałożyli 27 mandatów karnych. Na poczet kar grożących sprawcom przemytu, funkcjonariusze zabezpieczyli kwotę ponad 14 tys. zł.

Z kolei dziś rano (4 sierpnia) na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt 15 kg nieoszlifowanego bursztynu. Kamienie warte 30 tys. złotych zapakowane w 18 foliowych workach ukryte były przed kontrolą w zbiorniku paliwa. Do przemytu przyznał się kierowca kontrolowanego pojazdu, obywatel Ukrainy.

Źródło: KAS

04-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)