REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Zaproszenie na odpust. Międzybrodzka TRÓJCA

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Miejscowa cerkiewka wzniesiona na skalistym brzegu Sanu i zagubiona w otaczającej ją bujnej zieleni drzew i krzewów wkrótce przeżywać będzie swoje święto patronalne. 11 czerwca 2017 roku w Niedzielę ŚWIĘTEJ TRÓJCY o godz. 9:30 zostanie odprawiona na uroczysta Msza odpustowa.

Wśród licznych intencji dziękczynnych nie może braknąć wdzięcznej pamięci o głównym fundatorze dr medycyny Aleksandrze Wajcowiczu (+1901), o jej obrońcach w trudnych czasach okupacji i po wojnie, którzy z narażeniem zdrowia, a nawet życia walczyli, by tutaj w każdą niedzielę odprawiana była Msza św. W modlitwę włączeni będą również obecni Dobroczyńcy i Przyjaciele świątyni, którzy darami serca od kilku lat wspierają prace remontowo-konserwatorskie, przywracające jej pierwotny blask.

miedzy

Foto: Jerzy Ginalski. O każdej porze jest tu pięknie. Tym razem cerkiewka w szacie złotej jesieni

Po południu od godz. 15 planowane jest dalsze świętowanie, tym razem w plenerze, w bliskości cerkiewki. Przy rozpalonym ognisku uczestników połączy wspólny śpiew, przyjacielskie rozmowy oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez miejscowe gospodynie. W planach jest również odsłonięcie tablic dla przybywających tu turystów, ukazujących międzybrodzkie osobliwości oraz niezwykłe odkrycia archeologiczne na pobliskiej Fajce. Całość zwieńczy modlitwa o pokój na świecie. Rodzącej się tu ekumenii patronuje św. Jan Paweł II. Żywym jej świadkiem stał się zasadzony przed kilku laty Dąb Jedności Uczniów Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy!

materiały nadesłane

06-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)