REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Zaproszenie na odpust. Międzybrodzka TRÓJCA

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Miejscowa cerkiewka wzniesiona na skalistym brzegu Sanu i zagubiona w otaczającej ją bujnej zieleni drzew i krzewów wkrótce przeżywać będzie swoje święto patronalne. 11 czerwca 2017 roku w Niedzielę ŚWIĘTEJ TRÓJCY o godz. 9:30 zostanie odprawiona na uroczysta Msza odpustowa.

Wśród licznych intencji dziękczynnych nie może braknąć wdzięcznej pamięci o głównym fundatorze dr medycyny Aleksandrze Wajcowiczu (+1901), o jej obrońcach w trudnych czasach okupacji i po wojnie, którzy z narażeniem zdrowia, a nawet życia walczyli, by tutaj w każdą niedzielę odprawiana była Msza św. W modlitwę włączeni będą również obecni Dobroczyńcy i Przyjaciele świątyni, którzy darami serca od kilku lat wspierają prace remontowo-konserwatorskie, przywracające jej pierwotny blask.

miedzy

Foto: Jerzy Ginalski. O każdej porze jest tu pięknie. Tym razem cerkiewka w szacie złotej jesieni

Po południu od godz. 15 planowane jest dalsze świętowanie, tym razem w plenerze, w bliskości cerkiewki. Przy rozpalonym ognisku uczestników połączy wspólny śpiew, przyjacielskie rozmowy oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez miejscowe gospodynie. W planach jest również odsłonięcie tablic dla przybywających tu turystów, ukazujących międzybrodzkie osobliwości oraz niezwykłe odkrycia archeologiczne na pobliskiej Fajce. Całość zwieńczy modlitwa o pokój na świecie. Rodzącej się tu ekumenii patronuje św. Jan Paweł II. Żywym jej świadkiem stał się zasadzony przed kilku laty Dąb Jedności Uczniów Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy!

materiały nadesłane

06-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)