REKLAMA
REKLAMA

Nocny koncert kolęd w Międzybrodziu

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Czas Bożego Narodzenia i koniec roku jest okazją do podsumowania prowadzonych prac konserwatorskich i wyrażenia wdzięczności zarówno Panu Bogu, jak i ludziom zaangażowanym w to dzieło. Całkowity efekt prac tegorocznych przy ołtarzu bocznym Trójcy Świętej będzie widoczny dopiero w przyszłym roku po wykonaniu złoceń elementów snycerskich.

Zakres wykonywanych ostatnio prac sanocka konserwator Sandra Benedyk Dyl z uwagi na mniejsze środki zgromadzone przez inwestora musiała ograniczyć do najpilniejszych prac konserwatorskich, odczyszczenia całości i przywrócenia pierwotnej kolorystyki ołtarza autorstwa Bogdańskich z Jaślisk. Dzieło to stworzyli pod koniec XIX wieku i z każdym etapem prowadzonych już od kilku lat prac konserwatorskich odzyskuje swój pierwotny blask.

Stało się tradycją, że wszystkim P.T. Ofiarodawcom i Wykonawcom prac dedykowany będzie koncert kolęd Marka Dzioka „Maleńka miłość w żłobie śpi…”, poprzedzający Pasterkę w Międzybrodziu. Serdecznie zapraszamy w noc Bożego Narodzenia już o godz. 22 – po zakończonej wieczerzy wigilijnej nieomal prosto od stołu możemy ruszać na pierwszą Pasterkę w Ziemi Sanockiej.

miedzybrodzie miedzybrodzie2

materiały nadesłane

22-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook