REKLAMA
REKLAMA

„Noszenie munduru to wielki zaszczyt”. Nowi funkcjonariusze (ZDJĘCIA)

3 stycznia, 14 funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie w przemyskiej Izbie Celnej. Rozpoczęli tym samym nowy etap w swoim zawodowym życiu – służbę funkcjonariusza Służby Celnej.

Ważne wydarzenie w życiu 14 młodych funkcjonariuszy, to zakończenie wieloetapowego procesu rekrutacji, które Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu ogłosił 21 lipca 2016 roku. Do pierwszego etapu – testu wiedzy przystąpiło 224 kandydatów. Kolejnym etapem postępowania kwalifikacyjnego był test sprawności fizycznej – pozytywnie przeszło go 65 osób. Natomiast testy psychologiczne z wynikiem zadowalającym przeszło 51 kandydatów kwalifikując się tym samym do kolejnego etapu jakim były rozmowy kwalifikacyjne. Do ostatniego etapu tj. postępowania sprawdzającego zakwalifikowało się 19 osób.

11

Uroczyste ślubowanie funkcjonariusze złożyli w obecności mł. insp. Beaty Kucharskiej – zastępcy dyrektora Izby Celnej w Przemyślu oraz podinsp. Joanny Szpilki – naczelnika Urzędu Celnego w Przemyślu.

Zwracając się do nowo przyjętych funkcjonariuszy, mł. insp. Beata Kucharska pogratulowała ukończenia wymagającego, wieloetapowego procesu rekrutacji oraz przypomniała, że noszenie munduru to wielki zaszczyt i honor, który obliguje do godnego zachowania, do praworządności, profesjonalizmu, bezstronnego postępowania, kultury osobistej i nienagannej postawy etycznej.

Gratulacje złożyli również kierownicy dwóch granicznych oddziałów celnych: nadkom. Jerzy Kosztołowicz – kierownik Oddziału Celnego w Medyce oraz kom. Adam Karciński kierownik Oddziału Celnego w Korczowej. To właśnie tam, na przejściach granicznych w Korczowej i Medyce młodzi funkcjonariusze rozpoczną pracę w administracji celnej.

Przed nimi dwuletni okres służby przygotowawczej, w którym poza pracą będą zdobywać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą na zdanie egzaminu przed komisją Ministerstwa Finansów.

Wszystkim nowo przyjętym funkcjonariuszom składamy gratulacje wraz z życzeniami wielu sukcesów zawodowych.

IC w Przemyślu

04-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)