REKLAMA
REKLAMA

Nowi funkcjonariusze wśród bieszczadzkich pograniczników (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 3 listopada w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej 10 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie.

Odebrał je płk SG Adam Pacuk – Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Uroczystość odbyła się z udziałem pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin nowo przyjętych osób. Apel rozpoczął meldunek złożony komendantowi przez dowódcę uroczystości, a następnie nowi strażnicy graniczni złożyli ślubowanie.

4

Pułkownik Adam Pacuk powitał funkcjonariuszy i pogratulował im przyjęcia w szeregi Straży Granicznej. Podkreślił, że to ważny dzień, który rozpoczyna ciekawą, zaszczytną i odpowiedzialną służbę w formacji. Zwrócił uwagę, że funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG chronią także granic innych państw europejskich.

Od początku tego roku to już trzecia grupa nowoprzyjętych do Bieszczadzkiego Oddziału. Łącznie, do tej pory przyjętych zostało już 40 osób, a kolejne 15 – złoży ślubowanie w grudniu.

Po kilkumiesięcznym szkoleniu, w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej, nowi funkcjonariusze rozpoczną służbę na granicy polsko-ukraińskiej.

źródło: BiOSG

06-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)