REKLAMA
REKLAMA

Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie. W tym roku do formacji dołączy 55 funkcjonariuszy (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. W środę 28 czerwca w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu miało miejsce uroczyste ślubowanie 20 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ceremonia ślubowania odbyła się przy obelisku upamiętniającym patrona Oddziału – gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego, w obecności kadry kierowniczej i funkcjonariuszy BiOSG oraz rodzin i bliskich nowo przyjętych strażników granicznych.

5

Ślubowanie odebrał Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz, który również uroczyście przywitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej.

Cała grupa od 3 lipca rozpocznie szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Po pozytywny zaliczeniu egzaminów zostaną skierowani na szkolenie przygotowujące ich do uzyskania pierwszego stopnia w korpusie podoficerów a potem rozpoczną służbę w przejściach granicznych i na zielonej granicy w Bieszczadzkim OSG. Podczas szkolenia czekają ich również praktyki w bezpośredniej ochronie granicy.

W tym roku w szeregi Bieszczadzkiego OSG ma zostać przyjętych 55 nowych funkcjonariuszy.

6

źródło: BiOSG

29-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)