REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Czekamy na pozwolenie na budowę

SANOK / PODKARPACIE. Wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę w związku z obwodnicą Sanoka. Wojewoda podkarpacka przeanalizuje, czy wszelkie formalne aspekty zostały właściwie spełnione.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Delegatura w Krośnie zawiadomienie o wszczęciu postępowania złożono 18 stycznia. To oznacza, że zgodnie z wymogami przepisów prawa procedura ma zakończyć się w ciągu 90 dni.

Nie było wielkich perturbacji związanych z przebiegiem obwodnicy Sanoka. Dyskusja zrodziła się przy fragmencie dotyczącym ulicy Okulickiego. Natomiast o ile mi wiadomo uwzględniono uwagi i został osiągnięty kompromis – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury .

W tym miejscu warto także dodać, że wrócił temat łącznika do obwodnicy. Środki na jego budowę początkowo miały być potrzebne w późniejszym czasie. Jednak już w tegorocznym budżecie miasta zwiększono dotację dla urzędu marszałkowskiego.

??????????

Zgodnie z zawartym w dniu 21 września 2015 r. porozumieniem w sprawie udzielenia pomocy Województwu Podkarpackiemu przez Gminę Miasta Sanoka w ramach zadania „Budowa drogi wojewódzkiej nr 886 na odcinku pomiędzy planowaną obwodnicą Miasta Sanoka a drogą krajową nr 28 (dotyczy tzw. łącznika) przedmiotowe zadanie zostało ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2018, jak również w projekcie budżetu województwa na 2017 r. – informuje Bogdan Florek, skarbnik miasta.

Szacunkowy koszt zadania wynosi 16 mln zł, a udział Sanoka ma wynosić 15% czyli. 2,4 mln zł. W budżecie województwa zostały wpisane kwoty jako udziału miasta w wysokości 900 tys. w 2017 i 1,5 mln zł w 2018 roku.

Dlatego też marszałek województwa zwrócił się pismem do burmistrza o podjęcie niezbędnej uchwały przez radę miasta, która zwiększała by pomoc z 250 tys. do 900 tys zł. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęto 20 grudni, a zmiany ujęto w budżecie zatwierdzonym 24 stycznia tego roku – precyzuje skarbnik.

foto: GDDKiA

27-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)