REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Mieszkańcy wnioskują o ekrany akustyczne

SANOK / PODKARPACIE. Trwa procedura ponownej oceny oddziaływania na środowisko inwestycji jaką ma być obwodnica Sanoka.  25 maja minął termin składania ewentualnych wniosków. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Wojewody Podkarpackiego wpłynęły trzy wnioski w sprawie obwodnicy.

Procedura ponownej oceny oddziaływania na środowisko przewiduje udział społeczeństwa. Mieszkańcy mogli więc zgłaszać swoje uwagi.

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie trafił jeden wniosek od mieszkańców.

Wnioskują w nim o budowę ekranów akustycznych na wysokości około 4 kilometra obwodnicy oraz proszą o zachowanie zadrzewień przy posesjach – informuje Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ w Rzeszowie.

Na etapie przeprowadzanej ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji Wojewody Podkarpackiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa obwodnicy miasta Sanok w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”, informuję, iż w wyznaczonym 30–dniowym terminie tj. od 26 kwietnia 2017 r. do 25 maja 2017 r. (włącznie),  wpłynęły do tutejszego organu 2 pisma z uwagami dotyczący przedmiotowej inwestycji w zakresie ochrony akustycznej działek sąsiadujących z projektowaną obwodnicą. Pierwsze pismo z dnia 22.05.2017 r. podpisano przez jedną osobę, drugie z dnia 25.05.2017 r. podpisało 6 osób – precyzuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody.

Wszystkie wnioski przeanalizuje i rozpatrzy RDOŚ w Rzeszowie. Jest szansa, że procedura zakończy się w czerwcu.

foto: GDDKiA

01-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)