REKLAMA
REKLAMA

OFICJALNIE: Siatkarze TSV zakończyli sezon. 5. miejsce beniaminka!

SANOK / PODKARPACIE. To już pewne. Siatkarze TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok zajmą 5. miejsce w I lidze na koniec sezonu 2016/2017. Oficjalna informacja z Polskiego Związku Piłki Siatkowej wpłynęła właśnie do klubu. To ogromny sukces debiutującego na szczeblu zaplecza Plus Ligi klubu.

W ostatniej w obecnej edycji rozgrywek fazie play-off siatkarze TSV mieli rywalizować o 5. pozycję z SKSem Hajnówka. Oba klubu doszły jednak do porozumienia i zwróciły się z wnioskiem do siatkarskiej centrali o anulowanie dwumeczu i przyznanie ostatecznych lokat na podstawie wyników osiągniętych w rundzie zasadniczej.

TK

Tomasz Kusior

Na 1 kwietnia zaplanowano Akademickie Mistrzostwa Polski. W obu drużynach jest po kilku zawodników, którzy chcieli wziąć udział w tej imprezie. Poza tym, zarówno dla nas jak i dla kolegów z Hajnówki rozgrywanie spotkań o 5. miejsce wiązałoby się z dalekimi podróżami i ogromnymi kosztami (około 10 tys. zł – przyp. red.). Dlatego porozumieliśmy się w tej sprawie i przesłaliśmy nasze stanowisko do PZPS. Dzisiaj otrzymaliśmy decyzję przychylającą się do naszej prośby – mówi Tomasz Kusior, zawodnik i dyrektor sportowy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

Oznacza to zakończenie rozgrywek dla beniaminka I ligi. Debiutant uplasował się na znakomitym 5. miejscu.

RH

Robert Hnat

Sezon uważamy za bardzo udany. Jako beniaminek, chcieliśmy awansować do najlepszej ósemki, aby zapewnić sobie utrzymanie i zagrać w play-offach. Myślę, że 5. miejsce odzwierciedla poziom naszego zespołu, choć wracając pamięcią do wyjazdowego meczu w ćwierćfinale z KPSem Siedlce, trzeba przyznać, że byliśmy blisko sprawienia niespodzianki – ocenia Robert Hnat, wiceprezes TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

PŁ

Patryk Łaba

Ten sezon był dla nas ciężki. Jako beniaminek musieliśmy się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, sportowymi i organizacyjnymi. Rok wcześniej, grając w II lidze przyzwyczailiśmy kibiców do zwycięstw. Tymczasem na początku sezonu w I lidze, o wygraną było niezwykle trudno. Z czasem nabraliśmy jednak doświadczenia i w II rundzie pokazaliśmy już zupełnie inne oblicze. Punktowaliśmy niemal w każdym meczu. Do tego fajna przygoda z Pucharem Polski zakończona rywalizacją z Czarnymi Radom przed własną publicznością. Uważam, że możemy być zadowoleni. Przed rozpoczęciem sezonu, 5. lokatę bralibyśmy w ciemno – mówi kapitan TSV Patryk Łaba.

Zawodnicy TSV przejdą profesjonalne roztrenowanie. Zajęcia w kwietniu odbywać się będą cztery razy w tygodniu. Siatkarze mają ważne kontrakty do końca maja.

Wkrótce ma zostać podana informacja o walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Nastąpi podsumowanie premierowego występu w I lidze. Osoby wybrane do kierowania klubem określą cele drużyny na przyszły sezon. Z nieoficjalnych informacji wynika, że klub będzie chciał znów powalczyć w I lidze.

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyszłym sezonie, ale uważam, że trzon zespołu zostanie utrzymany. Zresztą większość zawodników będzie chciała zostać w Sanoku, aby budować tutaj siatkówkę i mocny zespół – mówi Patryk Łaba.

Portal Esanok.pl był oficjalnym patronem medialnym TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok w sezonie 2016/2017

esanok1

foto-tomasz-sowaimg_0931

Drużyna TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok w sezonie 2016/2017. Foto: Tomasz Sowa

Foto: Tomasz Sowa / archiwum prywatne

30-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)