REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: W Rajskiem spłonęło ponad 2 hektary traw. Prawdopodobne podpalenie zgłoszono na policję (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj w Rajskiem strażacy gasili ponad 2 hektary płonących traw. W akcji wzięło udział 25 osób. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie. Sprawę zgłoszono już na policję.

O tym, że płoną połacie nieużytków poinformowano służby około 12.45. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. W tym jeden z KP PSP w Lesku, trzy ochotników z Polańczyka, Górzanki oraz Bukowca oraz 2 zastępy z terenu powiatu bieszczadzkiego, mianowicie z Czarnej i Polańczyka.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Ogień objął bardzo duży teren zalewowy. W porę zareagowano, dlatego nie było zagrożenia dla ludzi – mówi st. kpt. Maciej Wojtanowski, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.

Trudności strażakom przysporzyło dotarcie na miejsce akcji.

Z uwagi na miękkie podłoże część trasy musieliśmy pokonać pieszo – dodaje kapitan.

Obszary, które objął pożar należą do Elektrowni Wodnej w Myczkowcach. Poinformowano właściciela o sytuacji, a sprawa już trafiła do leskiej policji.

Warto przypomnieć, że za wypalanie traw i nieużytków grozi nawet 5 tys. zł grzywny, a także do 10 lat więzienia, w przypadku zagrożenia życia.

pozar1

pozar2

foto: KP PSP Lesko

30-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)