REKLAMA
REKLAMA

Pięciu zawodników Wilków Sanok na konsultacjach reprezentacji Polski seniorów

SANOK / PODKARPACIE. Pięciu zawodników ekstraligowych Esanok.pl Wilków weźmie udział w obozie treningowym seniorskiej reprezentacji Polski, który odbędzie się w lutym. Każdy z nich będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności nowemu trenerowi kadry, Czechowi Janowi Holovce. Dla sanockich unihokeistów to pierwsza taka okazja w historii dyscypliny w naszym mieście.

Selekcjoner reprezentacji Polski seniorów Czech Jan Holovka napisał list do klubów Salming Ekstraligi Mężczyzn z zaproszeniem na obóz treningowy, który zaplanowano na luty. W korespondencji, były trener reprezentacji Słowacji (2010-2012) zaznaczył, że poszukiwani są gracze z bardzo dobrym przygotowaniem mentalnym oraz czysto sportowym. Kandydaci powinni potrafić pracować dla dobra drużyny i dążyć do podnoszenia swoich unihokejowych umiejętności.

Jak zaznacza szkoleniowiec, który objął stanowisko w październiku ubiegłego roku, jego celem jest stworzenie porozumienia pomiędzy reprezentacją a klubami, po to, aby zbudować jak najmocniejszą drużynę, która powalczy na arenie międzynarodowej. W tym roku, biało-czerwonych czeka wielka impreza – World Games Wrocław 2017, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. W stolicy województwa dolnośląskiego pojawią się najlepsze kadry świata. Poza tym, Polska zagra w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Czechach.

Na wzięcie udziału w konsultacjach zdecydowali się: Jakub Sujkowski, Maciej Brukwicki, Michał Nazarkiewicz, Jakub Sołowski i Maciej Struzik. Wszyscy są zawodnikami Esanok.pl Wilków Sanok, beniaminka ekstraligi, który obecnie z powodzeniem rywalizuje w 1/8 finału mistrzostw Polski (pewna wygrana w pierwszym meczu z TLU Toruń). Cała piątka tworzy jedną formację Wilków. Każdy z zawodników wnosi wiele do gry zespołu i trudno sobie wyobrazić sanocką watahę bez tych graczy. Sujkowski (19 lat), Brukwicki (18) i Nazarkiewicz (19) to napastnicy. Wspólnie, dla Sanoka zdobyli aż 28 bramek. Są szybcy, dynamiczni i zaawansowani technicznie. Z kolei Sołowski (26) i Struzik (23) tworzą znakomity duet obrońców. Ostatnio, sanocka defensywa okazała się murem nie do przeskoczenia dla zespołu z Torunia. Wilki straciły tylko jednego gola przez 60 minut rywalizacji. Wcześniej, grę obronną naszej drużyny komplementowali rywale z Łodzi.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im powodzenia!

foto-tomasz-sowaimg_3994

Od lewej: Michał Nazarkiewicz, Jakub Sołowski, Maciej Brukwicki i Jakub Sujkowski.

1

Maciej Struzik

Foto: Tomasz Sowa

11-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)