REKLAMA
REKLAMA

Pięciu zawodników Wilków Sanok na konsultacjach reprezentacji Polski seniorów

SANOK / PODKARPACIE. Pięciu zawodników ekstraligowych Esanok.pl Wilków weźmie udział w obozie treningowym seniorskiej reprezentacji Polski, który odbędzie się w lutym. Każdy z nich będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności nowemu trenerowi kadry, Czechowi Janowi Holovce. Dla sanockich unihokeistów to pierwsza taka okazja w historii dyscypliny w naszym mieście.

Selekcjoner reprezentacji Polski seniorów Czech Jan Holovka napisał list do klubów Salming Ekstraligi Mężczyzn z zaproszeniem na obóz treningowy, który zaplanowano na luty. W korespondencji, były trener reprezentacji Słowacji (2010-2012) zaznaczył, że poszukiwani są gracze z bardzo dobrym przygotowaniem mentalnym oraz czysto sportowym. Kandydaci powinni potrafić pracować dla dobra drużyny i dążyć do podnoszenia swoich unihokejowych umiejętności.

Jak zaznacza szkoleniowiec, który objął stanowisko w październiku ubiegłego roku, jego celem jest stworzenie porozumienia pomiędzy reprezentacją a klubami, po to, aby zbudować jak najmocniejszą drużynę, która powalczy na arenie międzynarodowej. W tym roku, biało-czerwonych czeka wielka impreza – World Games Wrocław 2017, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. W stolicy województwa dolnośląskiego pojawią się najlepsze kadry świata. Poza tym, Polska zagra w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Czechach.

Na wzięcie udziału w konsultacjach zdecydowali się: Jakub Sujkowski, Maciej Brukwicki, Michał Nazarkiewicz, Jakub Sołowski i Maciej Struzik. Wszyscy są zawodnikami Esanok.pl Wilków Sanok, beniaminka ekstraligi, który obecnie z powodzeniem rywalizuje w 1/8 finału mistrzostw Polski (pewna wygrana w pierwszym meczu z TLU Toruń). Cała piątka tworzy jedną formację Wilków. Każdy z zawodników wnosi wiele do gry zespołu i trudno sobie wyobrazić sanocką watahę bez tych graczy. Sujkowski (19 lat), Brukwicki (18) i Nazarkiewicz (19) to napastnicy. Wspólnie, dla Sanoka zdobyli aż 28 bramek. Są szybcy, dynamiczni i zaawansowani technicznie. Z kolei Sołowski (26) i Struzik (23) tworzą znakomity duet obrońców. Ostatnio, sanocka defensywa okazała się murem nie do przeskoczenia dla zespołu z Torunia. Wilki straciły tylko jednego gola przez 60 minut rywalizacji. Wcześniej, grę obronną naszej drużyny komplementowali rywale z Łodzi.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im powodzenia!

foto-tomasz-sowaimg_3994

Od lewej: Michał Nazarkiewicz, Jakub Sołowski, Maciej Brukwicki i Jakub Sujkowski.

1

Maciej Struzik

Foto: Tomasz Sowa

11-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)