REKLAMA
REKLAMA

PIELGRZYMKA 2017: „Kiedy popatrzyłam w Jej oczy, zapomniałam o wszystkich trudach i całym zmęczeniu” (ZDJĘCIA)

Grupa św. Andrzeja z Leska, podobnie jak pozostałe grupy pielgrzymujące do Częstochowy, w sobotę 15 lipca osiągnęła wymierzony cel. To już ostatnia relacja Klary Ostrowskiej z tegorocznej pielgrzymki. Zapraszamy do obejrzana galerii zdjęć.

Relacja Klary Ostrowskiej:

„Jest! Zwycięstwo! Grupa św. Andrzeja dotarła na Jasną Górę! Radośnie stanęliśmy przed tronem Matki przeglądając swoje zmęczone twarze w złotej koronie. Kiedy popatrzyłam w Jej oczy zapomniałam o wszystkich trudach i całym zmęczeniu. Tylko łzy wzruszenia cisnęły się na oczy.

Ostatnie kilometry prawie przebiegłam, bo przecież cel był już w zasięgu wzroku. Piękna, dumnie prezentująca się biało czerwona grupa św. Andrzeja, z polskością i patriotyzmem wypisanym w sercach. Jesteśmy młodzi, dumni z naszego pochodzenia, pragnący walczyć o lepszą Polskę, chcemy być Bogiem i Maryją – Królową Polski silni. Kiedy wchodziliśmy do naszej Jasnogórskiej Mamy, na usta sam cisnął się śpiew, biały dym okrywał nasze czerwone koszulki. Okrzyki, radość, i łzy. Nawet nie umiem tego opisać. To trzeba przeżyć”.

foto: Wiktoria Buczek, ks. Robert Rakoczy

13
ZOBACZ MATERIAŁY ARCHIWALNE:

Życie dziewczyn i kobiet na pielgrzymce. Nasi coraz bliżej Jasnej Góry (ZDJĘCIA)

III dzień pielgrzymki do Częstochowy. Przed pątnikami 35 km trasy (ZDJĘCIA, RELACJA)

Wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. „Człowiek zmęczony zrzuca maski. Tutaj poznajemy się tacy jacy jesteśmy naprawdę” (FILM)

18-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook