REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy sezon Sanockiej Ligi Szosowej zakończony (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. W niedzielę 10 września, już po raz szósty ścigali się kolarze w ramach Sanockiej Ligi Szosowej. Rywalizacja odbyła się w formie indywidualnej jazdy na czas. Z 12 kilometrową trasą z Zagórza na Brzozowiec zmierzyło się 24 kolarzy.

Trasa prawie cały czas wiedzie lekko pod górę, z czego początek jest prawie płaski, a koniec to wspinanie pod nachylenia 10%. Do tego zawodnicy musieli zmierzyć się z silnym wiatrem wiejącym im ciągle w twarz.

Zwyciężył, z przewagą niecałej sekundy, Kamil Dudek z Jasienicy Rosielnej. Na drugim miejscu linię mety minął Mateusz Wawrzyński (SOSbike SWR Sanok), a podium zamknął Bartłomiej Milczanowski (SOSbike SWR Sanok).

Wyścig ten był ostatnim z cyklu i przyniósł rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej. Z przewagą jednego punktu nad Kamilem Dudkiem zwyciężył Mateusz Wawrzyński, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Kwolek z Jasienicy Rosielnej. Tuż za podium znalazł się Łukasz Walewski z Rzeszowa, który przyjechał na wyścig z planem wygrania go, jak i klasyfikacji generalnej.

We wszystkich wyścigach wzięło udział prawie 60 kolarzy z różnych miejscowości naszego województwa. Przedział wieku zawodników to 15 do 65 lat. Organizatorzy zapewniają, że Sanocka Liga Szosowa odbędzie się również w przyszłym roku i zapraszają wszystkich do spróbowania swoich sił w tej niezwykle ciekawej formie kolarstwa, w której do samego końca nie wiadomo, kto wygra.

13-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)