Pierwszy sezon Sanockiej Ligi Szosowej zakończony (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. W niedzielę 10 września, już po raz szósty ścigali się kolarze w ramach Sanockiej Ligi Szosowej. Rywalizacja odbyła się w formie indywidualnej jazdy na czas. Z 12 kilometrową trasą z Zagórza na Brzozowiec zmierzyło się 24 kolarzy.

Trasa prawie cały czas wiedzie lekko pod górę, z czego początek jest prawie płaski, a koniec to wspinanie pod nachylenia 10%. Do tego zawodnicy musieli zmierzyć się z silnym wiatrem wiejącym im ciągle w twarz.

Zwyciężył, z przewagą niecałej sekundy, Kamil Dudek z Jasienicy Rosielnej. Na drugim miejscu linię mety minął Mateusz Wawrzyński (SOSbike SWR Sanok), a podium zamknął Bartłomiej Milczanowski (SOSbike SWR Sanok).

Wyścig ten był ostatnim z cyklu i przyniósł rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej. Z przewagą jednego punktu nad Kamilem Dudkiem zwyciężył Mateusz Wawrzyński, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Kwolek z Jasienicy Rosielnej. Tuż za podium znalazł się Łukasz Walewski z Rzeszowa, który przyjechał na wyścig z planem wygrania go, jak i klasyfikacji generalnej.

We wszystkich wyścigach wzięło udział prawie 60 kolarzy z różnych miejscowości naszego województwa. Przedział wieku zawodników to 15 do 65 lat. Organizatorzy zapewniają, że Sanocka Liga Szosowa odbędzie się również w przyszłym roku i zapraszają wszystkich do spróbowania swoich sił w tej niezwykle ciekawej formie kolarstwa, w której do samego końca nie wiadomo, kto wygra.