REKLAMA
REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: Cosmos Nowotaniec wkracza do akcji! „Nie mamy nic do stracenia”

NOWOTANIEC / PODKARPACIE. Koniec zimowej przerwy dla piłkarzy trzecioligowych klubów. Już jutro startuje runda rewanżowa. Cosmos Nowotaniec udaje się do Jarosławia na mecz z miejscowym JKS-em.

hm

Henryk Majka

– Nie mamy nic do stracenia. Przed sezonem byliśmy skazywani na degradację. Nie jest tak źle jak nam wróżono. Sprawiliśmy kilka niespodzianek jesienią i na podobny scenariusz liczymy na wiosnę. Podkreślę raz jeszcze, nie mamy nic do stracenia – mówi Henryk Majka, kierownik Cosmosu Nowotaniec.

Skład drużyny w przerwie zimowej został uzupełniony o wychowanków Pawła Lenio oraz Wojciecha Gorzkowskiego. Szeregi Cosmosu zasilili ponadto: Kamil Natkaniec (Resovia), Kacper Rak (Wierna Małogoszcz), Łukasz Krzysztoń i Dominik Maluga (obaj Puszcza Niepołomice) i Jarosław Suchocki (Polonia Przemyśl).

– Uda się utrzymać, chwała chłopakom. Bez presji wyniku, łatwiej o zwycięstwa. Sukcesem jest już to, że przystąpiliśmy do rozgrywek jesienią, a także teraz na wiosnę. Ogromna w tym zasługa Roberta Pieszczocha, człowieka orkiestry. Bez niego na pewno trzecioligowej piłki nie oglądalibyśmy w Nowotańcu – zaznacza nasz rozmówca.

Piłkarze Cosmosu rozegrają na własnym stadionie sześć spotkań. Będą to mecze ze Spartakusem Daleszyce, Wierną Małogoszcz, Podhalem Nowy Targ, KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, Orlętami Radzyń Podlaski i Sołą Oświęcim. Podopiecznych Ireneusza Zarzyki czeka ponadto 10 wyjazdów, w których Cosmos zagra z JKS-em Jarosław, Motorem Lublin, Garbarnią Kraków, Podlasiem Biała Podlaska, Stalą Rzeszów, MKS-em Trzebinia/Siersza, Avią Świdnik, Karpatami Krosno, Unią Tarnów i Resovią.

Radość Piotra Laskowskiego po stzrelonej bramce, w meczu z JKS-em. Foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

Radość Piotra Laskowskiego po strzelonej bramce, w meczu z JKS-em. Foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

Po rundzie jesiennej Cosmos plasuje się na 14. miejscu w ligowej tabeli. Na wywalczony dorobek 16 oczek złożyły się 4 zwycięstwa i 4 remisy. 8 razy piłkarze z Nowotańca opuszczali plac gry pokonani.

Pierwszy ligowy mecz na wiosnę już jutro w Jarosławiu. Początek meczu z JKS-em o godzinie 15.00. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu piłkarze Cosmosu zremisowali u siebie z JKS-em 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Laskowski.INAUGURACJA ROZGRYWEK 2016 / 2017. Cosmos Nowotaniec – JKS Jarosław 1:1Skład Cosmosu Nowotaniec – runda wiosenna 2017:

Bramkarze:

Mateusz Krawczyk, Tomasz Jasiński, Paweł Lenio.

Obrońcy:

Paweł Sobota, Patryk Wójcik, Paweł Majka, Adam Osiniak, Szymon Pluskwik, Maciej Chrząszcz, Michał Misiak, Wołodymir Pidwirnyj, Jarosław Suchocki.

Pomocnicy:

Piotr Laskowski, Marek Maślejak, Marcin Misiak, Hubert Pieszczoch, Patryk Pieszczoch, Dominik Maluga, Kamil Natkaniec, Łukasz Krzysztoń.

Napastnicy:

Ireneusz Zarzyka, Wojciech Gorzkowski, Kacper Rak.

Trener: Ireneusz Zarzyka
Prezes: Jerzy Kozimor
Wiceprezes: Stanisław Lenio
Sekretarz / kierownik drużyny: Henryk MajkaPozostałe pary 18. kolejki:

4 marca 2017 (sobota)

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ godz. 13:00
Resovia – Spartakus Daleszyce godz. 14:00
Unia Tarnów – Wierna Małogoszcz godz. 14:00
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Trzebinia/Siersza godz. 14:00

5 marca 2017 (niedziela)

Karpaty Krosno – Stal Rzeszów godz. 12:00
Orlęta Radzyń Podlaski – Garbarnia Kraków godz. 14:00

29 marca 2017 (środa)

Soła Oświęcim – Motor Lublin godz. 16:00
w pierwotnym terminie odwołany z powodu złego stanu boiska

Pauza: Podlasie Biała PodlaskaZOBACZ RÓWNIEŻ:

Cenny punkt na inaugurację. Cosmos Nowotaniec 1:1 JKS Jarosław (FILM, ZDJĘCIA)

03-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)