REKLAMA
REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: Cosmos Nowotaniec wkracza do akcji! „Nie mamy nic do stracenia”

NOWOTANIEC / PODKARPACIE. Koniec zimowej przerwy dla piłkarzy trzecioligowych klubów. Już jutro startuje runda rewanżowa. Cosmos Nowotaniec udaje się do Jarosławia na mecz z miejscowym JKS-em.

hm

Henryk Majka

– Nie mamy nic do stracenia. Przed sezonem byliśmy skazywani na degradację. Nie jest tak źle jak nam wróżono. Sprawiliśmy kilka niespodzianek jesienią i na podobny scenariusz liczymy na wiosnę. Podkreślę raz jeszcze, nie mamy nic do stracenia – mówi Henryk Majka, kierownik Cosmosu Nowotaniec.

Skład drużyny w przerwie zimowej został uzupełniony o wychowanków Pawła Lenio oraz Wojciecha Gorzkowskiego. Szeregi Cosmosu zasilili ponadto: Kamil Natkaniec (Resovia), Kacper Rak (Wierna Małogoszcz), Łukasz Krzysztoń i Dominik Maluga (obaj Puszcza Niepołomice) i Jarosław Suchocki (Polonia Przemyśl).

– Uda się utrzymać, chwała chłopakom. Bez presji wyniku, łatwiej o zwycięstwa. Sukcesem jest już to, że przystąpiliśmy do rozgrywek jesienią, a także teraz na wiosnę. Ogromna w tym zasługa Roberta Pieszczocha, człowieka orkiestry. Bez niego na pewno trzecioligowej piłki nie oglądalibyśmy w Nowotańcu – zaznacza nasz rozmówca.

Piłkarze Cosmosu rozegrają na własnym stadionie sześć spotkań. Będą to mecze ze Spartakusem Daleszyce, Wierną Małogoszcz, Podhalem Nowy Targ, KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, Orlętami Radzyń Podlaski i Sołą Oświęcim. Podopiecznych Ireneusza Zarzyki czeka ponadto 10 wyjazdów, w których Cosmos zagra z JKS-em Jarosław, Motorem Lublin, Garbarnią Kraków, Podlasiem Biała Podlaska, Stalą Rzeszów, MKS-em Trzebinia/Siersza, Avią Świdnik, Karpatami Krosno, Unią Tarnów i Resovią.

Radość Piotra Laskowskiego po stzrelonej bramce, w meczu z JKS-em. Foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

Radość Piotra Laskowskiego po strzelonej bramce, w meczu z JKS-em. Foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

Po rundzie jesiennej Cosmos plasuje się na 14. miejscu w ligowej tabeli. Na wywalczony dorobek 16 oczek złożyły się 4 zwycięstwa i 4 remisy. 8 razy piłkarze z Nowotańca opuszczali plac gry pokonani.

Pierwszy ligowy mecz na wiosnę już jutro w Jarosławiu. Początek meczu z JKS-em o godzinie 15.00. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu piłkarze Cosmosu zremisowali u siebie z JKS-em 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Laskowski.INAUGURACJA ROZGRYWEK 2016 / 2017. Cosmos Nowotaniec – JKS Jarosław 1:1Skład Cosmosu Nowotaniec – runda wiosenna 2017:

Bramkarze:

Mateusz Krawczyk, Tomasz Jasiński, Paweł Lenio.

Obrońcy:

Paweł Sobota, Patryk Wójcik, Paweł Majka, Adam Osiniak, Szymon Pluskwik, Maciej Chrząszcz, Michał Misiak, Wołodymir Pidwirnyj, Jarosław Suchocki.

Pomocnicy:

Piotr Laskowski, Marek Maślejak, Marcin Misiak, Hubert Pieszczoch, Patryk Pieszczoch, Dominik Maluga, Kamil Natkaniec, Łukasz Krzysztoń.

Napastnicy:

Ireneusz Zarzyka, Wojciech Gorzkowski, Kacper Rak.

Trener: Ireneusz Zarzyka
Prezes: Jerzy Kozimor
Wiceprezes: Stanisław Lenio
Sekretarz / kierownik drużyny: Henryk MajkaPozostałe pary 18. kolejki:

4 marca 2017 (sobota)

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ godz. 13:00
Resovia – Spartakus Daleszyce godz. 14:00
Unia Tarnów – Wierna Małogoszcz godz. 14:00
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Trzebinia/Siersza godz. 14:00

5 marca 2017 (niedziela)

Karpaty Krosno – Stal Rzeszów godz. 12:00
Orlęta Radzyń Podlaski – Garbarnia Kraków godz. 14:00

29 marca 2017 (środa)

Soła Oświęcim – Motor Lublin godz. 16:00
w pierwotnym terminie odwołany z powodu złego stanu boiska

Pauza: Podlasie Biała PodlaskaZOBACZ RÓWNIEŻ:

Cenny punkt na inaugurację. Cosmos Nowotaniec 1:1 JKS Jarosław (FILM, ZDJĘCIA)

03-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)