REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna, występy artystyczne i festyn. LKS Pisarowce z pierwszym trofeum w tym sezonie (ZDJĘCIA)

PISAROWCE / PODKARPACIE. W niedzielę 30 lipca br. odbyły się finałowe rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Sanok. Gospodarze okazali się „niegościnni” – trofeum zostaje w Pisarowcach.

W finałowym turnieju wzięły udział cztery drużyny. LKS Pisarowce występował w roli gospodarza i zarazem obrońcy tytułu, natomiast pozostałe zespoły musiały przejść przez eliminacje. LKS Orkan Markowce pokonał w nich po rzutach karnych Remix Niebieszczany, KS Victoria Pakoszówka nie dała szans rywalom ze Strachociny i Czerteża, zaś SKS Pogórze Srogów Górny wyrzucił za burtę ekipę ze Stróży Małych i Płowiec.

Turniej finałowy rozegrany został w niedzielę od godz. 13:00 na stadionie w Pisarowcach. Każdy mecz trwał godzinę. W pierwszym półfinale drużyna gospodarzy zmierzyła się z Victorią Pakoszówka. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla LKS-u Pisarowce. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy z Pakoszówki postawili faworyzowanemu rywalowi bardzo trudne warunki. W drugim starciu Orkan Markowce podejmował Pogórze Srogów Górny. Na początku przewagę uzyskali piłkarze ze Srogowa, jednak z czasem kontrolę przejmowali rywale. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Orkanu 1:0 po bramce z rzutu karnego. W meczu o trzecie miejsce miały się zatem zmierzyć zespoły z Pakoszówki i Srogowa Górnego. Miały, bo Victoria wygrała walkowerem i od razu mogła się cieszyć z miejsca na podium.

Oczekiwanie na rozpoczęcie finału umilił licznie zgromadzonym widzom pokaz gimnastyczny SPARTAN z Zahutynia. Po występie i krótkiej przerwie sędziowie wyprowadzili na boisko jedenastki z Pisarowiec i Markowiec. Gospodarze od razu mocno nacisnęli i nie pozwolili Orkanowi się rozszaleć. Dwie szybko strzelone bramki pozwoliły drużynie LKS-u Pisarowce uspokoić grę. Zawodnicy z Markowiec próbowali atakować, ale pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie dopiero w drugiej połowie. Chwilę potem obrońcy tytułu podwyższyli na 3:0, „dobijając” przeciwnika. Goście zdołali jednak strzelić honorową bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Triumfatorzy wznieśli w górę puchar, a na murawę wybiegły Mażoretki z zespołu IMPULS.

– Myślę, że turniej był naprawdę udany. Piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza że gra w takim upale jest na pewno niezwykle trudna. – przekonuje Krystyna Kafara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku.

Tegoroczny Gminny Turniej Piłkarski cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem. Na stadion w Pisarowcach przybyło wielu widzów, jednak jedynymi, którzy głośno dopingowali swój zespół, byli fani Victorii Pakoszówka. Nie brakowało też takich, którzy nie kibicowali nikomu – chcieli tylko pooglądać sobie mecze. – Pisarowce wygrały zasłużenie. – mówi pan Krzysztof – Poziom nie był raczej zbyt wysoki, ale drużyny pokazały po kilka ładnych akcji. – komentuje widz.

tekst/zdjęcia Bartosz Jaklik

01-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)