REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna, występy artystyczne i festyn. LKS Pisarowce z pierwszym trofeum w tym sezonie (ZDJĘCIA)

PISAROWCE / PODKARPACIE. W niedzielę 30 lipca br. odbyły się finałowe rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Sanok. Gospodarze okazali się „niegościnni” – trofeum zostaje w Pisarowcach.

W finałowym turnieju wzięły udział cztery drużyny. LKS Pisarowce występował w roli gospodarza i zarazem obrońcy tytułu, natomiast pozostałe zespoły musiały przejść przez eliminacje. LKS Orkan Markowce pokonał w nich po rzutach karnych Remix Niebieszczany, KS Victoria Pakoszówka nie dała szans rywalom ze Strachociny i Czerteża, zaś SKS Pogórze Srogów Górny wyrzucił za burtę ekipę ze Stróży Małych i Płowiec.

Turniej finałowy rozegrany został w niedzielę od godz. 13:00 na stadionie w Pisarowcach. Każdy mecz trwał godzinę. W pierwszym półfinale drużyna gospodarzy zmierzyła się z Victorią Pakoszówka. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla LKS-u Pisarowce. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy z Pakoszówki postawili faworyzowanemu rywalowi bardzo trudne warunki. W drugim starciu Orkan Markowce podejmował Pogórze Srogów Górny. Na początku przewagę uzyskali piłkarze ze Srogowa, jednak z czasem kontrolę przejmowali rywale. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Orkanu 1:0 po bramce z rzutu karnego. W meczu o trzecie miejsce miały się zatem zmierzyć zespoły z Pakoszówki i Srogowa Górnego. Miały, bo Victoria wygrała walkowerem i od razu mogła się cieszyć z miejsca na podium.

Oczekiwanie na rozpoczęcie finału umilił licznie zgromadzonym widzom pokaz gimnastyczny SPARTAN z Zahutynia. Po występie i krótkiej przerwie sędziowie wyprowadzili na boisko jedenastki z Pisarowiec i Markowiec. Gospodarze od razu mocno nacisnęli i nie pozwolili Orkanowi się rozszaleć. Dwie szybko strzelone bramki pozwoliły drużynie LKS-u Pisarowce uspokoić grę. Zawodnicy z Markowiec próbowali atakować, ale pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie dopiero w drugiej połowie. Chwilę potem obrońcy tytułu podwyższyli na 3:0, „dobijając” przeciwnika. Goście zdołali jednak strzelić honorową bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Triumfatorzy wznieśli w górę puchar, a na murawę wybiegły Mażoretki z zespołu IMPULS.

– Myślę, że turniej był naprawdę udany. Piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza że gra w takim upale jest na pewno niezwykle trudna. – przekonuje Krystyna Kafara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku.

Tegoroczny Gminny Turniej Piłkarski cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem. Na stadion w Pisarowcach przybyło wielu widzów, jednak jedynymi, którzy głośno dopingowali swój zespół, byli fani Victorii Pakoszówka. Nie brakowało też takich, którzy nie kibicowali nikomu – chcieli tylko pooglądać sobie mecze. – Pisarowce wygrały zasłużenie. – mówi pan Krzysztof – Poziom nie był raczej zbyt wysoki, ale drużyny pokazały po kilka ładnych akcji. – komentuje widz.

tekst/zdjęcia Bartosz Jaklik

01-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)