REKLAMA
REKLAMA

Pingpongiści podsumowali rozgrywki sanockiej ligi. Była zacięta walka o podium

SANOK / PODKARPACIE. 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się podsumowanie rozgrywek Sanockiej Otwartej Ligi Tenisa Stołowego za sezon 2016/2017.

Zawody rozgrywane z inicjatywy dh Marka Perschke były możliwe dzięki pomocy: zastępcy burmistrza d/s społecznych i oświaty Stanisława Chęcia, Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku, z prezesem Bronisławem Kielarem, oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku z dyr. Małgorzatą Kielar.

W okresie od października 2016 r. do czerwca 2017 r. odbyło się 19 punktowanych turniejów, w których mógł startować każdy chętny, a zawodnicy otrzymywali odpowiednią ilość punktów w zależności od zajętego miejsca. W zawodach wzięło udział łącznie 27 osób, a poszczególni zawodnicy rozegrali różną ilość turniejów.

unnamed (3)

Na ostateczne wyniki miał wpływ zarówno poziom gry, jak i aktywność zawodników – ilość rozegranych turniejów. Szczególnie zacięta była rywalizacja o 2 miejsce, przy tej samej ilości zdobytych punktów o kolejności zadecydowała różnica pomiędzy ilością wygranych i przegranych setów.

Zwycięsko przez rozgrywki przeszedł zawodnik SKT Mateusz Łącki, wygrywając 5 turniejów i zdobywając 82 punkty, drugie miejsce zajął Piotr Duży, a trzecie Daniel Kozioł, obaj z wynikiem po 59 punktów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i cenne nagrody ufundowane przez Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Uczestnicy zawodów podkreślali że jest to jedyna taka inicjatywa w Sanoku i jest to zdecydowanie za mało aby mogli wyraźnie poprawić jakość gry. Wynikiem tego jest między innymi sytuacja, w której reprezentacja Sanoka (SKT) przegrywa mecze ligowe z drużynami reprezentującymi dużo mniejsze miejscowości, a nawet małe wioski z naszego regionu.

ZOBACZ TABELE WYNIKÓW

unnamed

materiały nadesłane

19-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)