REKLAMA
REKLAMA

Po regionie na dwóch kółkach. Rowerowe wycieczki z Sanoka, przez Jędruszkowce do Zagórza (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wakacje to idealna pora na aktywne spędzanie czasu. Rowerowa przejażdżka po naszej malowniczej okolicy wydaje się idealną jego formą. Kto się wybierze?

Sanok położony jest w naprawdę pięknej scenerii. Nic dziwnego, że kiedy wyjdzie słońce, mieszkańcy wyciągają rowery i udają się na przejażdżki. Trasę na Międzybrodzie zna chyba każdy sanocki rowerzysta, ale inne nie są aż tak popularne. Wzgórze w Pisarowcach, kwieciste łąki Jędruszkowiec, małe wiejskie dróżki, z których rozpościerają się wspaniałe krajobrazy – to po prostu trzeba zobaczyć.

Trasa wycieczki, którą proponujemy, ma dwa warianty, zależnie od tego, kto ma jaką kondycję. Zaczynamy w Sanoku. Wyjeżdżamy z miasta i kierujemy się do Pisarowiec. Tam ze wzgórza rozpościera się wspaniały widok na odległe wzniesienia. Mijamy stadion w Pisarowcach i skręcamy w lewo na Nowotaniec. Docieramy do Jędruszkowiec, gdzie fioletowe kwiaty zaścielają łąki po obu stronach drogi. Następnie kierujemy się do Pobiedna i Zboisk. Tam właśnie wyodrębniamy dwa warianty wycieczki – ci, którzy uznają, że już wystarczy, skręcają w lewo do Prusieka, skąd wracają do domu przez Sanoczek. Ta trasa liczy około 25 km. Wytrwalsi natomiast mogą udać się dalej do Niebieszczan, Poraża i do Zagórza. Tam można odwiedzić ruiny klasztoru karmelitów bosych, gdzie trzy lata temu powstała wieża widokowa. Potem już tylko powrót do domu. Wybierając się na przejażdżkę według drugiego wariantu, trzeba zdawać sobie sprawę, że będziemy mieli w nogach ponad 40 km, ale krajobrazy wynagradzają z nawiązką włożony trud. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.

Należy pamiętać, żeby zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody, zwłaszcza w gorące dni. Warto także wytyczyć sobie w internecie dokładną trasę, ponieważ kilka zakrętów nie jest oznakowanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Bartosz Jaklik

28-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)