REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACKA GRANICA: W okresie świątecznym odprawiono blisko 50 tys. osób 15 tys. pojazdów

PODKARPACIE. Okres świąteczny na podkarpackiej granicy był czasem spokojnym. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów, które miałyby wpływ na bezpieczeństwo podróżujących osób.


W ciągu trzech dni okresu świątecznego tj. od 15 kwietnia do 17 kwietnia odprawiono łącznie ok. 48 tysięcy osób i 14,5 tysiąca pojazdów. Największe natężenie ruchu panowało w okresie przedświątecznym tj. od środy 12 kwietnia do piątku 14 kwietnia – funkcjonariusze BIOSG średnio na dobę odprawiali wtedy prawie 42 tysiące osób i 11 tysięcy pojazdów.

O zapewnieniu sprawnej odprawy podróżnych w okresie świątecznym, przedstawiciele służb granicznych rozmawiali już 3 kwietnia na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkaniu przewodniczyła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Na posiedzeniu ustalono, że w okresie przedświątecznym do odprawy podróżnych została skierowana maksymalnie możliwa liczba funkcjonariuszy, natomiast w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach dojazdowych do przejść granicznych, z funkcjonariuszami Straży Granicznej współdziałali funkcjonariusze innych służb m.in:  Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

14-110196

źródło: BiOSG

18-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)