REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA WÓJTOSTWO: „Jak długo mamy czekać na wymianę tabliczek z nazwami ulic?” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Czytelnicy tracą cierpliwość patrząc na tabliczki informacyjne w dzielnicy Wójtostwo. Pod nazwami ulic i ważnych miejsc w tej części miasta, mimo interwencji sprzed kilku lat, widnieją napisy „Wójtowstwo”. – Ten zwyczajny „byk” niesamowicie drażni – piszą Internauci. Czy coś się zmieni?

My mieszkańcy Wójtostwa z ubolewaniem patrzymy na oznakowanie naszej dzielnicy. Jak długo mamy czekać na wymianę tabliczek z nazwami ulic, które są zlokalizowane na skrzyżowaniach? Ten zwyczajny „byk” niesamowicie drażni – piszą zniecierpliwieni Czytelnicy.

To już nie pierwsza interwencja w tej sprawie. W całej dzielnicy rozmieszczone są tablice informacyjne z nazwami ulic. U dołu na każdej z nich widnieje napis „Wójtowstwo”. Z językoznawczego punktu widzenia jest on niepoprawny i nie znajduje uzasadnienia w historii czy też w zasadach pisowni. Skąd więc w nazwie dzielnicy przed „s” nagle pojawiło się „w”?

7

Zapis „Wójtowstwo” znalazł się w uchwale rady miasta z 1991 roku, kiedy zatwierdzano podział miasta na dzielnice. Jest to zwyczajny błąd – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury.

Wymiana jednej tabliczki to koszt około 250 złotych. W całej dzielnicy szacunkowo jest ich około 60-70 stuk. Łącznie byłby to wydatek rzędu 18 tys. złotych – wylicza wiceburmistrz.

Jednak koszty związane z wymianą samych tablic to nie problem. Okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach. A wraz ze zmianą oficjalnej nazwy, należałoby dokonać wymiany wszystkich dokumentów, a to już nie lada wyzwanie.

Problem jest w tym, że „Wójtowstwo” figuruje we wszystkich księgach wieczystych, dokumentach sądowych czy uchwałach rady miejskiej, których przez ostatnie 26 lat wyszło setki. Wydaje się, że powrót do właściwej nazwy jest  po prostu niemożliwy – wyjaśnia Edward Olejko. – Mieszkańcy chyba muszą się z tym pogodzić – kwituje.

18-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)