REKLAMA
REKLAMA

Pokolenie młodych wirtuozów. Scena uczy zdrowej rywalizacji i wzajemnej życzliwości (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” w ramach XII MFP „Bieszczady bez granic” organizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

Laureatami Złotego Wirtuoza zostali: Wiktoria Wolanin, Alicja Petryk i Victoria Woźny – z klasy Roberta Handermandera oraz Nikola Knurek i Przemysław Ostrowski – z klasy Janusza Ostrowskiego.

Miano Srebrnych Wirtuozów przypadło: Idze Dudek, Wiktorii Korczyńskiej, które uczą się u Moniki Śliwki, Michałowi Inglot, Wojciechowi Putyrze, oraz Miłoszowi Krzywdzie z klasy Janusza Ostrowskiego oraz Natalii Brud, która warsztat zdobywa u Doroty Skibickiej.

Kolejny raz młodych wykonawców w wieku od 7 do 13 lat gościła PSM I i II st. w Sanoku. Rekordowa ilość uczestników – bo prawie 150 osób z różnych miast Polski, a także z zagranicy (Ukraina, Białoruś, Rosja, Dania, Słowacja) – walczyła o tytuł laureata konkursu – Złotego, Srebrnego lub Brązowego Wirtuoza. Występy młodych pianistów oceniało jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także 40 pedagogów – uczestników VI MSPF.

Wszyscy uczestnicy, ich nauczyciele, rodzice i opiekunowie zgodnie podkreślali szczególną atmosferę panującą na konkursie – atmosferę nie tylko rywalizacji między pianistami, ale również pełną życzliwości i zachęty do dalszej pracy i występów na scenie.

To też zasługa Oksany Drozdowskiej, która od lat jest Dyrektorem Konkursu „Młody Wirtuoz” i wkłada w organizację przedsięwzięcia całe swoje serce i duszę, ale – jak sama podkreśla – przy pomocy i wsparciu nie tylko organizatorów, ale całej sekcji fortepianu i szczególnej życzliwości dyrekcji szkoły muzycznej. Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

materiały nadesłane

17-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)