REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Pokolenie młodych wirtuozów. Scena uczy zdrowej rywalizacji i wzajemnej życzliwości (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” w ramach XII MFP „Bieszczady bez granic” organizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

Laureatami Złotego Wirtuoza zostali: Wiktoria Wolanin, Alicja Petryk i Victoria Woźny – z klasy Roberta Handermandera oraz Nikola Knurek i Przemysław Ostrowski – z klasy Janusza Ostrowskiego.

Miano Srebrnych Wirtuozów przypadło: Idze Dudek, Wiktorii Korczyńskiej, które uczą się u Moniki Śliwki, Michałowi Inglot, Wojciechowi Putyrze, oraz Miłoszowi Krzywdzie z klasy Janusza Ostrowskiego oraz Natalii Brud, która warsztat zdobywa u Doroty Skibickiej.

Kolejny raz młodych wykonawców w wieku od 7 do 13 lat gościła PSM I i II st. w Sanoku. Rekordowa ilość uczestników – bo prawie 150 osób z różnych miast Polski, a także z zagranicy (Ukraina, Białoruś, Rosja, Dania, Słowacja) – walczyła o tytuł laureata konkursu – Złotego, Srebrnego lub Brązowego Wirtuoza. Występy młodych pianistów oceniało jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także 40 pedagogów – uczestników VI MSPF.

Wszyscy uczestnicy, ich nauczyciele, rodzice i opiekunowie zgodnie podkreślali szczególną atmosferę panującą na konkursie – atmosferę nie tylko rywalizacji między pianistami, ale również pełną życzliwości i zachęty do dalszej pracy i występów na scenie.

To też zasługa Oksany Drozdowskiej, która od lat jest Dyrektorem Konkursu „Młody Wirtuoz” i wkłada w organizację przedsięwzięcia całe swoje serce i duszę, ale – jak sama podkreśla – przy pomocy i wsparciu nie tylko organizatorów, ale całej sekcji fortepianu i szczególnej życzliwości dyrekcji szkoły muzycznej. Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

materiały nadesłane

17-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)