REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Ludzie i tak biegają przez ulicę do sklepu”. Do przejścia trzeba kawałek podejść (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy wiadomość od Czytelnika, który zastanawia się po co komu przejście na ulicy Sadowej, skoro mieszkańcy do pobliskiego sklepu przechodzą przez jezdnię w bardziej wygodnym miejscu. Pytanie tylko czy jest to bezpieczne?

Proszę o przyjrzenie się problemowi zanim ktoś wpadnie pod koła pojazdu, a to dlatego, że mieszkańcy bloku nr 34 przy ul. Sadowej do sklepu biegają po jezdni, co mnie jako kierowcę bardzo bulwersuje, a przejście przez jezdnię jest dużo wcześniej i nie wiadomo komu służy. Wystarczy przenieść je bliżej krzyżówki i problem z głowy – irytuje się Internauta.

O kwestię przejścia dla pieszych na ulicy Sadowej zapytaliśmy w sanockim magistracie. Okazuje się, że pojawia się wiele czynników, które wpływają na jego usytuowanie. Przede wszystkim do tej pory nie wpłynęły jakiekolwiek wnioski w związku z przesunięciem pasów.

2 Zbędne przejście (1)

Według Czytelnika mało kto korzysta z tego przejścia dla pieszych, kiedy wybiera się do pobliskiego sklepu.

Z kolei w przypadku wprowadzenia zmian w organizacji ruchu dotyczącej oznakowania czy tez usytuowania przejścia dla pieszych, w pierwszej kolejności wymagane jest opracowanie nowej organizacji ruchu, a następnie przedłożenie jej do zaopiniowania oraz zatwierdzenia przez Powiatową Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii może nastąpić realizacja konkretnego zadania – informuje Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury.

W odpowiedzi przesłanej do naszej redakcji wyjaśnia, że przejście dla pieszych przede wszystkim musi być bezpieczne.

–  Ma zapewnić możliwość przekraczania jezdni w poziomie terenu, w miejscach będących kontynuacja ciągów pieszych, w tym wypadku chodników – dodaje Edward Olejko. – W rozwiązaniu proponowanym przez Czytelnika z jednej strony przejście stanowiłoby połączenie z parkingiem, co spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa osób z niego korzystających. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zatoka autobusowa, która dodatkowo zwiększy ryzyko wypadku – kontynuuje wiceburmistrz.

Nadmienia także, że ewentualna zmiana lokalizacji przejścia zostanie rozważona podczas modernizacji tego odcinka drogi.

1 Brak przejścia (1)

Mieszkańcy biegają „na skróty” przez jezdnię. Internauta zastanawia się, czy w tym przypadku po prostu nie przesunąć pasów o kilkanaście metrów.

17-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)