REKLAMA
REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność podczas wykonywania prac polowych

W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Każdego roku policja odnotowuje zdarzenia dotyczące wypadków losowych, w których rolnicy wykonujący prace polowe doznają ciężkich urazów lub poważnych uszkodzeń ciała. W poprzednich latach miały miejsce także sytuacje, gdzie obrażeń doznawały dzieci niewłaściwie przewożone traktorami. Często przyczyną wielu takich sytuacji jest alkohol. Pamiętajmy, aby podczas wykonywania tego typu prac nie spożywać napojów alkoholowych.

combine-harvester-2138997_960_720

W związku z trwającym sezonem prac polowych policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac polowych stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

KWP

25-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)