REKLAMA
REKLAMA

POSADA JAĆMIERSKA: Pomóżmy zbudować nowy dom! Przemyska Caritas otworzyła konto dla pogorzelców

POSADA JAĆMIERSKA / PODKARPACIE. Caritas Archidiecezji Przemyskiej otworzyła specjalne konto dla pogorzelców z Posady Jaćmierskiej. Rodzina w pożarze straciła cały dorobek życia. Dwoje starszych, schorowanych osób oraz niepełnosprawny syn w jednej chwili znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej i nie poradzą sobie bez pomocy ludzi dobrej woli.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarszynie zwraca się z prośbą o pomoc dla pogorzelców z Posady Jaćmierskiej, którzy 18 stycznia 2017 r. stracili dach nad głową. Budynek nie był ubezpieczony, nie nadaje się do dalszego zamieszkania, ani też do przeprowadzenia w nim remontu.

Rodzina pragnie wybudować mały, skromny budynek, ale we własnym zakresie nie jest w stanie ponieść kosztów z tym związanych. Potrzebuje zarówno wsparcia finansowego jak i pomocy materialnej – mówi Beata Stankiewicz kierownik GOPS w Zarszynie.

21

foto: KP PSP Sanok

Osoby, które wyrażają chęć i mają możliwość przyjścia z pomocą potrzebującym, mogą wpłacać pieniądze na niżej podane konto bankowe, założone dla rodziny przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Nr 61 1600 1332 1847 4932 3000 0003
Z dopiskiem”Pogorzelcy Stręk”

Wiadomo, że wśród rzeczy najbardziej potrzebnych jest kuchenka gazowa, łóżko, pościel i kołdra. Natomiast szczegółowych informacji odnośnie pomocy rzeczowej bezpośrednio udzieli pani Zofia Stręk, pod numerem telefonu: 667337851.

Za udzieloną pomoc będziemy bardzo wdzięczni – podsumowuje kierownik GOPS.

ZOBACZ TAKŻE:

POSADA JAĆMIERSKA: Na razie nie ma konta na zbiórkę, ale będzie koncert charytatywny (ZDJĘCIA)

 Wszystko stracili w pożarze. GOPS chce im pomóc stanąć na nogi (ZDJĘCIA) 

24-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook