REKLAMA
REKLAMA

Pozowali i uczyli się jak zrobić ciekawe zdjęcie. Studenci Trzeciego Wieku za pan brat z aparatem

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj, 19 stycznia w PWSZ w Sanoku miały miejsce niezwykłe warsztaty. Zorganizowane zostały przez studentów kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna w ramach zaliczenia przedmiotu animacja kultury. Studenci 3 roku przygotowali zajęcia dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci 3 roku pod opieką dwóch wykładowców: mgr Lucyny Żak i mgra Sławomira Wożniaka przygotowali warsztaty fotografii kreacyjnej. Podczas nich studenci UTW mogli zapoznać się z budową aparatów fotograficznych, podstawami fotografowania, fotografowaniem techniką wysokiego i niskiego klucza, kreowaniem portretu z pomocą rzutników i rekwizytów, podstawami obróbki zdjęć w programie graficznym.

fot._E._Wilk_5

Zarówno dla jednej, jak i drugiej strony było to niesamowite przeżycie.

– Dzisiejsze zajęcia to dla nas coś nowego – mówił Andrzej Pańko, Prezes Stowarzyszenia Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Studenci Trzeciego Wieku najczęściej ustawiają aparaty na tryb automat.

– Po dzisiejszym dniu wiemy od kuchni, jak robić zdjęcie, do czego służy światło, co trzeba zrobić by zdjęcia były ciekawsze, atrakcyjniejsze. Myślę, że było to dla nas świetne poszerzenie wiedzy i zastrzyk inspiracji. Warsztaty przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze, nie było bariery starsi, młodsi. Czuliśmy się tu doskonale! Z chęcią przyjmiemy zaproszenie na następne takie warsztaty – relacjonowali studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

fot._E._Chrapkiewicz

Studenci nowych mediów, organizując warsztaty, mieli możliwość pokazać swoje zdolności organizacyjne, kreatywność, umiejętność pracy w grupie. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z chęcią stawali zarówno przed obiektywem aparatu, jak i za nim. Powstało wiele niezwykłych portretów, a wielu uczestników warsztatów zdziwiło się, że tak wspaniale można bawić się, będąc modelem.

materiały nadesłane

20-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)