REKLAMA
REKLAMA

Pozowali i uczyli się jak zrobić ciekawe zdjęcie. Studenci Trzeciego Wieku za pan brat z aparatem

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj, 19 stycznia w PWSZ w Sanoku miały miejsce niezwykłe warsztaty. Zorganizowane zostały przez studentów kierunku nowe media, reklama, kultura współczesna w ramach zaliczenia przedmiotu animacja kultury. Studenci 3 roku przygotowali zajęcia dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci 3 roku pod opieką dwóch wykładowców: mgr Lucyny Żak i mgra Sławomira Wożniaka przygotowali warsztaty fotografii kreacyjnej. Podczas nich studenci UTW mogli zapoznać się z budową aparatów fotograficznych, podstawami fotografowania, fotografowaniem techniką wysokiego i niskiego klucza, kreowaniem portretu z pomocą rzutników i rekwizytów, podstawami obróbki zdjęć w programie graficznym.

fot._E._Wilk_5

Zarówno dla jednej, jak i drugiej strony było to niesamowite przeżycie.

– Dzisiejsze zajęcia to dla nas coś nowego – mówił Andrzej Pańko, Prezes Stowarzyszenia Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Studenci Trzeciego Wieku najczęściej ustawiają aparaty na tryb automat.

– Po dzisiejszym dniu wiemy od kuchni, jak robić zdjęcie, do czego służy światło, co trzeba zrobić by zdjęcia były ciekawsze, atrakcyjniejsze. Myślę, że było to dla nas świetne poszerzenie wiedzy i zastrzyk inspiracji. Warsztaty przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze, nie było bariery starsi, młodsi. Czuliśmy się tu doskonale! Z chęcią przyjmiemy zaproszenie na następne takie warsztaty – relacjonowali studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

fot._E._Chrapkiewicz

Studenci nowych mediów, organizując warsztaty, mieli możliwość pokazać swoje zdolności organizacyjne, kreatywność, umiejętność pracy w grupie. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z chęcią stawali zarówno przed obiektywem aparatu, jak i za nim. Powstało wiele niezwykłych portretów, a wielu uczestników warsztatów zdziwiło się, że tak wspaniale można bawić się, będąc modelem.

materiały nadesłane

20-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)