REKLAMA
REKLAMA

Ranking Perspektyw. Zobacz, które sanockie liceum znalazło się na liście 500 najlepszych

SANOK / PODKARPACIE. Jedno sanockie liceum ogólnokształcące znalazło się w rankingu najlepszych szkół tego typu w Polsce, który każdego roku jest przedstawiany przez Perspektywy.

Najlepszym  liceum w Polsce jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na drugim miejscu w rankingu znalazło się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy, a trzecie zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

Na Podkarpaciu palmę pierwszeństwa  dzierży I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, które uplasowało się na 64 miejscu. 172 zajęło I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu,  176 – I LO  Króla St. Leszczyńskiego w Jaśle, 180 – IV LO im. M. Kopernika w Rzeszowie,  293 –  I LO  im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie,  426 –  I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, 429 – III LO  im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie, 459 – LO im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych , a 479 – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie.

Wśród sanockich liceów jedna szkoła znalazła się w zestawieniu. Jest to I LO im. Komisji Edukacji Narodowej, które  zajęło w Polsce  159 miejsce. Dla porównania w 2015 roku było to 284 miejsce, a rok temu 190.

W zestawieniu zabrakło II LO w Sanoku , które nie zmieściło się w pierwszej 500. liceów z całej Polski.

ILO

Foto: archiwum I LO w Sanoku

10-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)