REKLAMA
REKLAMA

Ranking Perspektyw. Zobacz, które sanockie liceum znalazło się na liście 500 najlepszych

SANOK / PODKARPACIE. Jedno sanockie liceum ogólnokształcące znalazło się w rankingu najlepszych szkół tego typu w Polsce, który każdego roku jest przedstawiany przez Perspektywy.

Najlepszym  liceum w Polsce jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na drugim miejscu w rankingu znalazło się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy, a trzecie zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

Na Podkarpaciu palmę pierwszeństwa  dzierży I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, które uplasowało się na 64 miejscu. 172 zajęło I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu,  176 – I LO  Króla St. Leszczyńskiego w Jaśle, 180 – IV LO im. M. Kopernika w Rzeszowie,  293 –  I LO  im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie,  426 –  I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, 429 – III LO  im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie, 459 – LO im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych , a 479 – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie.

Wśród sanockich liceów jedna szkoła znalazła się w zestawieniu. Jest to I LO im. Komisji Edukacji Narodowej, które  zajęło w Polsce  159 miejsce. Dla porównania w 2015 roku było to 284 miejsce, a rok temu 190.

W zestawieniu zabrakło II LO w Sanoku , które nie zmieściło się w pierwszej 500. liceów z całej Polski.

ILO

Foto: archiwum I LO w Sanoku

10-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)