REKLAMA
REKLAMA

Ratownicy z Sanoka przystąpili do akcji protestacyjnej. Strajk nie uderzy w pacjentów i pracodawców (FILM, PETYCJA)

Ratownicy z Sanoka przystąpili do akcji protestacyjnej. Strajk nie uderzy w pacjentów i pracodawców (FILM, PETYCJA)

SANOK / PODKARPACIE.  Sanoccy ratownicy medyczni przystąpili do Ogólnopolskiego Protestu Ratowników Medycznych. Jak podkreśla Janusz Bukład, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych przy SP ZOZ w Sanoku, akcja protestacyjna nie odbije się niekorzystanie na pacjentach i szpitalu.

Clipboard03

Ratownicy  wystosowali  do wojewody podkarpackiego  pismo w sprawie akcji protestacyjnej, w którym poinformowali o powodach jej podjęcia. Uzasadniają ją rażącą, wieloletnią dyskryminacją ratowników medycznych.
– Nie działamy politycznie  – zastrzega Janusz Bukład.  –  Chcemy negocjować z Ministerstwem Zdrowia, które już podjęło kroki, by unormować sytuację, ale  one nie spełniają naszych oczekiwań. My natomiast chcielibyśmy  dorównać finansowo do poziomu zarobków pielęgniarek systemowych, ale nie tylko o pieniądze chodzi.

Jak wynika z pisma do wojewody do akcji protestacyjnej włączyli się również ratownicy z ościennych miast powiatowych: Krosna, Leska, Brzozowa i Ustrzyk Dolnych.  Wczoraj pojechali do Rzeszowa, by zamanifestować swoje niezadowolenie. Reprezentowali różne związki zawodowe.
– Chciałem wszystkim podziękować  za to, że potrafili zjednoczyć się ponad podziałami i wspólnie wyrazić nasze oczekiwania – dodaje przewodniczący OZZRM w Sanoku.

red.

skan1 skan2

25-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)