REKLAMA
REKLAMA

Darmowa komunikacja miejska? „Kasuj władzę, nie bilety”

RZESZÓW / PODKARPACIE. W stolicy Podkarpacia trwa kampania popierająca darmowa komunikacje miejską. „Kasuj władzę, nie bilety. Dość podwyżek w mieście” –  głoszą inicjatorzy akcji, aktywiści z miejscowej Federacji Anarchistycznej.

Od kilku dni na przystankach MPK w Rzeszowie rozdawane są ulotki apelujące o ustanowienie w mieście darmowej komunikacji.

Organizatorem kampanii jest koalicja „Bezpłatna Komunikacja Miejska Rzeszów”. W jej skład wchodzi inicjująca kampanię Federacja Anarchistyczna oraz Ruch Obywatelskiego Nieposłuszeństwa, składający się z mieszkańców popierających akcję.

Żądamy darmowej komunikacji miejskiej, która i tak w znaczącej większości finansowana jest z pieniędzy podatników, przesunięcia potrzebnych środków z wydatków na administrację publiczną. W szczególności z wydatków związanych z funkcjonowaniem sejmu i radnych. Zaspokojenie potrzeby sprawnego i możliwie bezpiecznego dla środowiska przemieszczania się w miastach uważamy za równie ważne jak zdrowie i edukację. Miasto widzimy zarządzane w znacznie większym stopniu przez mieszkańców, a nie wybranych przez mniejszość przedstawicieli – czytamy na profilu społecznościowym organizatorów akcji.

Zawarte w rozdawanych ulotkach informacje mają nakłonić mieszkańców do nacisków na władze, aby wprowadzić darmową komunikację miejską, wzorem niektórych miast w Polsce.

Urząd Miasta Rzeszowa spokojnie podchodzi do sprawy i krótko odpowiada:

Nie ma nic za darmo. Jeśli nie będzie pieniędzy z biletów to trzeba będzie je dołożyć z innego źródła. W konsekwencji wszyscy zapłacimy za rzekomo darmową komunikację, niezależnie czy z niej korzystamy czy też nie. W tym momencie urząd miasta rok rocznie dopłaca około 60 mln złotych do transportu publicznego – kwituje Michał Chłodnicki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rzeszowa.

unnamed (1)

03-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)