REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Zamknięta porodówka. Sprzęt z Oddziału Noworodkowego trafił m.in. do Rzeszowa

SANOK / PODKARPACIE. Znaczna część sprzętu, który służył pacjentom na Oddziałach Noworodkowym w sanockim szpitalu trafi na inne oddziały. Został on bowiem przekazany przez Fundację WOŚP i ma przede wszystkim służyć małym pacjentom, a nie stać bezużytecznie. 

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku

– Szpital poinformował nas o zamknięciu Oddziału Neonatologicznego i poprosił o możliwość przeniesienia urządzeń na Oddział Dziecięcy. Fundacja przychyliła się do tej prośby, jednak w przypadku części sprzętu było to bezzasadne, gdyż specjalistyczne urządzenia przeznaczone są do opieki nad noworodkami, a nie dziećmi starszymi – wyjaśnia Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I tak, ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, służącego do wewnętrznego transportu noworodka oraz urządzenia do screeningowego badania słuchu OTOREAD wraz z całym dodatkowym wyposażeniem zostały przekazane do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

WOŚP dla Sanoka

Przypomnijmy, że w 2014 roku Fundacja WOŚP przekazała na oddziały w Sanoku sprzęt o wartości około 100 tys. zł. Były to m.in: inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodków, kardiomonitor noworodkowy czy bilirubinomierz. Cztery lata wcześniej do Sanoka trafił z kolei aparat do przesiewowego badania słuchu u noworodków (9,6 tys. zł.). A w 2009 roku rynomanometr, tympanometr i zestaw komputerowy, czyli aparaty do badania słuchu u noworodków (49 tys. zł.).

– Znaczna część sprzętu z zamkniętego Oddziału Noworodkowego trafi na nasz oddział. Jest on sukcesywnie przenoszony celem jego właściwego wykorzystania, na potrzeby dzieci z naszego regionu – podkreśla Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego sanockiego szpitala.

W Sanoku, na oddziale Dziecięcym, pozostaje inkubator zamknięty, kardiomonitor noworodkowy, stanowisko resuscytacji noworodków, miernik bilirubiny, lampa do fototerapii i pompy strzykawkowe – wylicza Krzysztof Dobies.

Dodajmy, że Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Noworodkowy zostały zamknięte 9 grudnia 2016 roku, o czym informował w wydanym oświadczeniu dyrektor szpitala, Henryk Przybycień.

02

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DYREKTOR SZPITALA: Z powodu braku kadry lekarskiej, dalsze funkcjonowanie oddziałów stało się niemożliwe

W Sanoku nikt się już nie urodzi? Porodówka ostatecznie zamknięta

03-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)