REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Zamknięta porodówka. Sprzęt z Oddziału Noworodkowego trafił m.in. do Rzeszowa

SANOK / PODKARPACIE. Znaczna część sprzętu, który służył pacjentom na Oddziałach Noworodkowym w sanockim szpitalu trafi na inne oddziały. Został on bowiem przekazany przez Fundację WOŚP i ma przede wszystkim służyć małym pacjentom, a nie stać bezużytecznie. 

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku

– Szpital poinformował nas o zamknięciu Oddziału Neonatologicznego i poprosił o możliwość przeniesienia urządzeń na Oddział Dziecięcy. Fundacja przychyliła się do tej prośby, jednak w przypadku części sprzętu było to bezzasadne, gdyż specjalistyczne urządzenia przeznaczone są do opieki nad noworodkami, a nie dziećmi starszymi – wyjaśnia Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I tak, ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, służącego do wewnętrznego transportu noworodka oraz urządzenia do screeningowego badania słuchu OTOREAD wraz z całym dodatkowym wyposażeniem zostały przekazane do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

WOŚP dla Sanoka

Przypomnijmy, że w 2014 roku Fundacja WOŚP przekazała na oddziały w Sanoku sprzęt o wartości około 100 tys. zł. Były to m.in: inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodków, kardiomonitor noworodkowy czy bilirubinomierz. Cztery lata wcześniej do Sanoka trafił z kolei aparat do przesiewowego badania słuchu u noworodków (9,6 tys. zł.). A w 2009 roku rynomanometr, tympanometr i zestaw komputerowy, czyli aparaty do badania słuchu u noworodków (49 tys. zł.).

– Znaczna część sprzętu z zamkniętego Oddziału Noworodkowego trafi na nasz oddział. Jest on sukcesywnie przenoszony celem jego właściwego wykorzystania, na potrzeby dzieci z naszego regionu – podkreśla Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego sanockiego szpitala.

W Sanoku, na oddziale Dziecięcym, pozostaje inkubator zamknięty, kardiomonitor noworodkowy, stanowisko resuscytacji noworodków, miernik bilirubiny, lampa do fototerapii i pompy strzykawkowe – wylicza Krzysztof Dobies.

Dodajmy, że Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Noworodkowy zostały zamknięte 9 grudnia 2016 roku, o czym informował w wydanym oświadczeniu dyrektor szpitala, Henryk Przybycień.

02

foto: archiwum SP ZOZ w Sanoku


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DYREKTOR SZPITALA: Z powodu braku kadry lekarskiej, dalsze funkcjonowanie oddziałów stało się niemożliwe

W Sanoku nikt się już nie urodzi? Porodówka ostatecznie zamknięta

03-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)