REKLAMA

REGION: W porę zauważyli pożar spowodowany uderzeniem pioruna

Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Medyce w nocy z 25 na 26 sierpnia zauważył pożar drewnianego budynku w Krównikach. Strażnicy graniczni obudzili mieszkańców sąsiedniej posesji zupełnie nieświadomych grożącego im niebezpieczeństwa oraz poinformowali Straż Pożarną.

W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce: st. chor. SG Adam Kot oraz kpr. SG Marcin Buczkowski pełnili służbę w okolicach miejscowości Krówniki (k. Przemyśla), kiedy zobaczyli unoszący się między budynkami mieszkalnymi dym. Okazało się, że palił się drewniany budynek znajdujący się przy boisku sportowym.  W  bezpośrednim sąsiedztwie znajdowała się posesja, której mieszkańcy byli jednocześnie właścicielami firmy transportowej. Na podwórku znajdowało się ok. 20 samochodów i różnego rodzaju maszyn budowlanych. Strażnicy graniczni szybko wezwali Straż Pożarną oraz obudzili mieszańców sąsiedniej posesji, którzy zabrali pojazdy jak najdalej od miejsca pożaru uniemożliwiając w ten sposób jego rozprzestrzenienie.

Pożar prawdopodobnie był skutkiem wyładowań atmosferycznych powstałych podczas trwających tej nocy burzy.

Funkcjonariusze SG z Medyki pomagali w dalszej akcji, zabezpieczając m.in. teren pożaru. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia na inne budynki mieszkalne w Krównikach.

zdjęcie poglądowe

zdjęcie poglądowe

BiOSG

29-08-2017
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.