REKLAMA
REKLAMA

REGION: Zatrzymali przemytników środków weterynaryjnych. Specyfiki dla koni wyścigowych miały trafić do Włoch

REGION / PODKARPACIE. 159 opakowań preparatów weterynaryjnych wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli wjeżdżającego do Polski mercedesa. Niewiadomego pochodzenia środki dla koni wyścigowych miały najprawdopodobniej trafić na włoski rynek.

Mercedesem na polskich numerach rejestracyjnych podróżowały 4 osoby. Pojazd został wytypowany przez funkcjonariuszy KAS z Oddziału Celnego w Medyce do szczegółowej kontroli. Rewizja zakończyła się wykryciem 159 sztuk różnego rodzaju preparatów weterynaryjnych dla koni wyścigowych oraz 40 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Towar ukryty był w przesyłkach, które docelowo miały trafić do Włoch. Kierowca (52-letni ob. Ukrainy) tłumaczył, że nie jest właścicielem niezgłoszonego do kontroli towaru, a przesyłki otrzymał jedynie do przewiezienia i nie zna ich zawartości.

Przeciwko kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna uiścił także 1200 zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

Obrót produktami leczniczymi i produktami leczniczymi weterynaryjnymi może odbywać się tylko na zasadach określonych w ustawie Prawo farmaceutyczne. Zgodnie z art. 124 a osoba, która wprowadza do obrotu lub stosuje produkty weterynaryjne niewpisane do Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

unnamed

źródło: IAS Rzeszów

29-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)