REKLAMA
REKLAMA

Roszady w Radzie Miasta Sanoka. Wybrano nowych przewodniczących dwóch komisji

SANOK / PODKARPACIE. Grażyna Rogowska-Chęć została nową przewodniczącą komisji finansowo-gospodarczej Rady Miasta Sanoka. Radna zastąpiła Janusza Baszaka, który zrezygnował z tej funkcji.  Z kolei Adam Ryniak zastąpił Grażynę Rogowską- Chęć na stanowisku przewodniczącej komisji rewizyjnej.

Rezygnacja Janusza Baszaka z funkcji przewodniczącego komisji finansowo-gospodarczej pociągnęła za sobą ciąg zmian w radzie miasta. Na dzisiejszej sesji dokonano zmian osobowych w komisjach stałych.  Ryszard Karaczkowski zgłosił kandydaturę Grażyny Rogowskiej-Chęć na to stanowisko. Radny poinformował, że kandydatka ma średnie wykształcenie ekonomiczne i jest pracownicą Starostwa Powiatowego w Sanoku.

– Jestem przekonany, że poradzi sobie na tym stanowisku i pod jej przewodnictwem komisja będzie sprawnie funkcjonować – tak zarekomendował radny swoją koleżankę.

Wcześniej Grażyna Roogowska-Chęć musiała jednak zrezygnować z funkcji przewodniczącej komisji rewizyjnej, którą piastowała. Dlatego też zgłoszono kandydaturę Adama Ryniaka na to stanowisko.

Wyboru nowych przewodniczących dokonano w trybie tajnym, gdyż taki wniosek zgłosił radny Jakub Osika. Zaoponował przeciwko temu Waldemar Och, sekretarz miasta Sanoka, argumentując, że ustawowo tylko wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady dokonuje się w trybie tajnym. Jego zdaniem z tego względu wojewoda może zakwestionować uchwałę.

Zaoponował przeciwko temu Janusz Baszak przypominając, że prawo nadaje radnym w tej kwestii dowolność. – Nie jest prawdą, że wojewoda uchyli taką uchwałę – oznajmił radny.

Radny Osika stwierdził w końcu, że to co nie jest zakazane jest dozwolone i złożył w tej sprawie wniosek formalny. W takiej sytuacji przewodniczący Zbigniew Daszyk poddał go pod głosowanie.  W glosowaniu radni opowiedzieli się za trybem tajnym. Wyłoniono więc komisje skrutacyjną i zarządzono przerwę. Po przerwie radny Witold Święch poddał w wątpliwość wynik głosowania, uzasadniając to poczynionym w międzyczasie rozeznaniem wśród radnych.

– Jeśli zarzuca mi się, że nie potrafię liczyć do  dziewięciu, to proszę  przeanalizować zapis z kamer – obruszył się radny Osika.

Do analizy zapisu jednak nie doszło, bo pozostano przy tajnym trybie wyboru przewodniczących. Grażyna Rogowska- Chęć uzyskała  16 głosów „za”  przy 3 przeciwnych, a Adam Ryniak  zdobył 18 głosów poparcia, a 2 osoby były przeciw.

Grażyna Rogowska-Chęć została nową przewodniczącą komisji finansowo-gospodarczej

Grażyna Rogowska-Chęć została nową przewodniczącą komisji finansowo-gospodarczej

Adam Ryniak zastąpił Grażynę Rogowską- Chęć na stanowisku przewodniczącej komisji rewizyjnej.

Adam Ryniak został z kolei nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej

28-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)