REKLAMA
REKLAMA

Roszady w Radzie Miasta Sanoka. Wybrano nowych przewodniczących dwóch komisji

SANOK / PODKARPACIE. Grażyna Rogowska-Chęć została nową przewodniczącą komisji finansowo-gospodarczej Rady Miasta Sanoka. Radna zastąpiła Janusza Baszaka, który zrezygnował z tej funkcji.  Z kolei Adam Ryniak zastąpił Grażynę Rogowską- Chęć na stanowisku przewodniczącej komisji rewizyjnej.

Rezygnacja Janusza Baszaka z funkcji przewodniczącego komisji finansowo-gospodarczej pociągnęła za sobą ciąg zmian w radzie miasta. Na dzisiejszej sesji dokonano zmian osobowych w komisjach stałych.  Ryszard Karaczkowski zgłosił kandydaturę Grażyny Rogowskiej-Chęć na to stanowisko. Radny poinformował, że kandydatka ma średnie wykształcenie ekonomiczne i jest pracownicą Starostwa Powiatowego w Sanoku.

– Jestem przekonany, że poradzi sobie na tym stanowisku i pod jej przewodnictwem komisja będzie sprawnie funkcjonować – tak zarekomendował radny swoją koleżankę.

Wcześniej Grażyna Roogowska-Chęć musiała jednak zrezygnować z funkcji przewodniczącej komisji rewizyjnej, którą piastowała. Dlatego też zgłoszono kandydaturę Adama Ryniaka na to stanowisko.

Wyboru nowych przewodniczących dokonano w trybie tajnym, gdyż taki wniosek zgłosił radny Jakub Osika. Zaoponował przeciwko temu Waldemar Och, sekretarz miasta Sanoka, argumentując, że ustawowo tylko wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady dokonuje się w trybie tajnym. Jego zdaniem z tego względu wojewoda może zakwestionować uchwałę.

Zaoponował przeciwko temu Janusz Baszak przypominając, że prawo nadaje radnym w tej kwestii dowolność. – Nie jest prawdą, że wojewoda uchyli taką uchwałę – oznajmił radny.

Radny Osika stwierdził w końcu, że to co nie jest zakazane jest dozwolone i złożył w tej sprawie wniosek formalny. W takiej sytuacji przewodniczący Zbigniew Daszyk poddał go pod głosowanie.  W glosowaniu radni opowiedzieli się za trybem tajnym. Wyłoniono więc komisje skrutacyjną i zarządzono przerwę. Po przerwie radny Witold Święch poddał w wątpliwość wynik głosowania, uzasadniając to poczynionym w międzyczasie rozeznaniem wśród radnych.

– Jeśli zarzuca mi się, że nie potrafię liczyć do  dziewięciu, to proszę  przeanalizować zapis z kamer – obruszył się radny Osika.

Do analizy zapisu jednak nie doszło, bo pozostano przy tajnym trybie wyboru przewodniczących. Grażyna Rogowska- Chęć uzyskała  16 głosów „za”  przy 3 przeciwnych, a Adam Ryniak  zdobył 18 głosów poparcia, a 2 osoby były przeciw.

Grażyna Rogowska-Chęć została nową przewodniczącą komisji finansowo-gospodarczej

Grażyna Rogowska-Chęć została nową przewodniczącą komisji finansowo-gospodarczej

Adam Ryniak zastąpił Grażynę Rogowską- Chęć na stanowisku przewodniczącej komisji rewizyjnej.

Adam Ryniak został z kolei nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej

28-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)