REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi (ZDJĘCIA)

W piątek 6 października 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu” osobom zasłużonym za działalność na rzecz sportu. Wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży, krzewieniu ducha sportu wśród następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. 

Dla wyróżnionych to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia. Odznaczenia i ordery, a także odznaki ,,Za Zasługi dla Sportu”, które zostały dzisiaj wręczone, to wyraz uznania za trud i osiągnięte sukcesy oraz symbol wdzięczności za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

Wśród osób odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi znalazło się czterech sanoczan: Roman Pawłowski, Marek Drwięga, Henryk Kozimor i Grzegorz Kudła.

Roman Pawłowski – ur. 11.03.1966 r., 51 lat
– związany z łyżwiarstwem szybkim od 1979 r., trener, działacz, sędzia międzynarodowy reprezentujący Polskę na zawodach rangi mistrzostw świata, mistrzostw Europy, igrzysk olimpijskich i pucharu świata; organizator największych imprez łyżwiarskich w Polsce, członek zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.

Marek Drwięga – ur. 25.06.1962 r., 55 lat
– były zawodnik łyżwiarstwa szybkiego, wieloletni trener i wychowawca członków kadry narodowej, w tym zawodników uczestniczących w zimowych igrzyskach olimpijskich.

Henryk Kozimor – ur. 17.07.1955 r., 62 lata
– długoletni działacz sportowy, sędzia – starter w okręgowym związku łyżwiarstwa szybkiego, Przewodniczący Kolegium Sędziów w Okręgu sanockim, obecnie zastępca Przewodniczącego Kolegium Sędziów w Podkarpackim Okręgowym Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa w Sanoku.

Grzegorz Kudła – ur. 25.05.1975 r., 42 lata
– nauczyciel wychowania fizycznego, działający aktywnie na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Od 12 lat trenuje najmłodszych zawodników, którzy zdobywali medale na mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim w kategoriach: młodzików i juniorów.

Źródło: MSiT

09-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)